Upravit stránku
24. 10. 2023

Těžký direkt


Ani 16bodové vedení 13 minut před koncem nestačilo Bekse k zisku pátého vítězství v Kooperativa NBL. Písecký nováček se nadechl k velkému obratu a na jih Čech si odvezl zaslouženou výhru.

DOHRÁVKA 4. KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice vs. Sršni Photomate Písek 100:104
(19:29, 25:17, 36:25, 20:33)

Ačkoliv jsme v první čtvrtině nabrali až desetibodové manko, dokázali jsme se zvednout a ve třetí části hry jsme  - zdálo se, že definitivně - ukázali houževnatým Sršňům záda. Pasáž od 11. do 25. minuty jsme ovládli naprosto suverénně 47:21 a vše nasvědčovalo tomu, že si bezpečně dojdeme pro páté ligové vítězství. Jenže písečtí basketbalisté se obdivuhodně vrátili zpět do hry a závěrečných 13 minut skončilo poměrem 29:49, což znamenalo další obrat a nečekaný hostující triumf.

Průběh utkání

Sršni, vedeni produktivním křídelníkem Petrem Šlechtou (11 bodů za 8 minut ve hře), nám v koncovce první čtvrtiny šňůrou 0:6 utekli do dvouciferného vedení. Hned zkraje druhé části hry se však třikrát prosadil zpoza tříbodového oblouku Bryce Alford (celkem v této části hry nasypal 11 bodů) a v polovině 18. minuty Jure Škifić dvěma koši za sebou otáčel na průběžných 43:42.

Do druhé půle si sice hosté nesli mírný, dvoubodový náskok, leč o ten velmi záhy po přestávce přišli. Ve třetí čtvrtině nám stačilo úvodních 73 sekund ke šňůře 11:0, ve 24. minutě Bryce Alford svou čtvrtou trojkou navýšil rozdíl na 12 bodů (62:50) a o chvíli později Petr Šafarčík, dunkující Kamil Švrdlík a dvakrát přesně šestkující Bryce Alford posunuli skóre až na 66:50!

V této pasáži jsme naprosto dominovali na obou stranách palubovky a zdálo se, že jsme nakročili k přesvědčivému vítězství.

Jenže přišel šok.

Ještě 13 minut před koncem jsme si hýčkali nejvyšší, 16bodový polštář.

Nezastavitelný Martin Svoboda však táhl Sršně k senzačnímu obratu. Přesně střílel z dálky, dunkoval, doskakoval... Mezi 25. a 32. minutou nám nasázel 16 bodů (!) a jeho tým začal znovu věřit. Hra Beksy se rozpadla, výrazně se zvýšil počet míčových ztrát (v prvních třech čtvrtinách jich bylo pouze 5, avšak do tříminutového úseku mezi 31. a 33. minutou jsme jich nakupili dalších 5, z čehož hned třikrát jsme soupeři nabídli snadné koše) a momentum se překlopilo na píseckou stranu. Na začátku 33. minuty Vojtěch Sýkora trojkoval na 80:80, záhy Martin Svoboda přidal rychlých 7 bodů.

Z (už) zřejmě nečekaného direktu jsme se ještě dokázali vzpamatovat, jenže když David Pekárek s Petrem Šafarčíkem dvěma úspěšnými trojkami po sobě otočili na 92:89, rozparáděný Martin Svoboda kontroval stejnou mincí. Jihočechy definitivně nasměroval k výhře Jakub Šurý, jenž s jistotou ustál nelehké okamžiky na čáře trestného hodu a čtyřmi proměněnými šestkami v koncovce navýšil rozdíl až na 6 bodů, což hostům stačilo ke kontrolovanému závěru.

Pozápasové komentáře

Dino Repeša (trenér domácích):

"Gratuluji Písku, vyhrál u nás velmi těžký zápas. My jsme nezačali tak, jak jsme chtěli, podle toho, jak jsme se připravovali. Ve třetí čtvrtině jsme se zlepšili, dělali jsme na hřišti to, na co jsme se předcházející dva dny připravovali a vedli jsme až o 16 bodů. Bohužel, bez zraněného Joeyho Brunka jsme nekontrolovali tak dobře prostor pod košem, Písek dal nějaké těžké střely a vyhrál. Život pokračuje dál, musíme se připravit na další zápas a udělat maximum, abychom na Slavii vyhráli."

Jure Škifić (hráč domácích):

"Tahle prohra nás samozřejmě mrzí, ale v podstatě jsme si zápas prohráli sami: přestože jsme se na Písek připravovali, neplnili jsme to, co jsme měli. Hlavní problém jsme měli s obranou. Ve třetí čtvrtině jsme sice vedli o 16 bodů, ale pak jsme začali dělat hodně ztrát a byly to hloupé ztráty, z nichž hosté těžili. Zahráli nějaké rychlé protiútoky a právě taková hra Písku svědčí. Na druhou stranu musím uznat, že vyhrál zaslouženě. Nám nezbývá, než se poučit a udělat maximum, abychom zvítězili v Praze."

Jan Čech (trenér hostů):

"Do utkání jsme vstoupili velice koncentrovaně. Hráli jsme odvážně, sebevědomě, víceméně jsme v prvním poločase udělali jenom jednu chybu, že jsme nechali rozstřílet Alforda. O poločase jsme sice vedli o 2 boody, nicméně ve třetí periodě existovalo na hřišti jenom jedno družstvo. Pardubice hrály ve třetí čtvrtině skvěle, přiznám se, že ani já jsem po této části nevěřil, čeho všeho ještě budeme schopni. Ve čtvrté čtvrtině se na nás projevilo to, co nám na začátku soutěže chybělo: zkušenosti. Naše hra se zlepšuje zápas od zápasu, už neděláme školácké chyby a s podporou pár lidí, kteří tady vytvořili skvělou atmosféru, jsme vyhráli. Máme něco, co v této soutěži chybělo a díky tomu se nikdy nevzdáváme. Z prvních šesti utkání máme 3 výhry, za což jsem strašně rád, zvlášť poté, jaký jsme měli los. Klobouk dolů. Zrajeme jako víno, těším se, co přinesou další dny. Není ale čas na nějaké oslavy, v neděli hrajeme klíčové utkání s Ostravou a musíme být znovu připraveni."

Štěpán Borovka (hráč hostů):

"Bylo to skvělé. Tohle utkání jsme si strašně moc užili. Jeli jsme sem s tím, že nemáme co ztratit. Náš program vypadal tak, že po sobotním utkání v Děčíně jsme si v neděli dali lehký trénink v Písku a rozjeli jsme se do škol, do práce. Ještě dnes byl někdo v práci a ve škole, nabírali jsme se v Praze, scházeli jsme se divně. (celou dobu se usmíval) My jsme ale strašně dobrý tým. Držíme spolu, nepoložili jsme se ani v době, kdy jsme prohrávali už o 16 bodů. Za to patří klukům velký dík. Užíváme si to, je to super."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti