19. 10. 2021

Těžký direkt

Tenhle zápas se Bekse nepovedl. S domácími Patrioty jsme drželi krok pouze úvodních 15 minut, postupně jsme nabrali až 31bodovou ztrátu a poprvé v letošním ročníku Alpe Adria Cupu jsme prohráli.

ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

Patrioti Levice vs. BK JIP Pardubice 101:71
(24:23, 25:12, 33:16, 19:20)

Kromě křídelníka Josefa Potočka, který po nemoci individuálně trénuje v Pardubicích, nám citelně scházel i zraněný pivot Phil Henry, jenž sice na Slovensko odcestoval, ovšem do utkání nezasáhl. Zápas jsme ztratili v úseku mezi 15. a 25. minutou, tuto pasáž Patrioti ovládli naprosto suverénně 38:17... "Myslím si, že jsme měli dobrý úvod, ale po nějakém prostřídání jsme zaváhali a domácí si vytvořili rozhodující náskok," předeslal kapitán Kamil Švrdlík. "Měli jsme problém na obranném doskoku, ani na útočném jsme moc nebyli," okomentoval drtivou převahu Patriotů v soubojích o odražené míče (42 - 26, body z druhých šancí 19 - 2!).

Dantez Walton se i díky dvěma trojkám postaral o 10 z našich úvodních 17 bodů, leč z dálky přesně stříleli i Patrioti (trojky v první čtvrtině 4 - 4), a tak v první čtvrtině si ani jeden tým nevytvořil výraznější vedení. To platilo i zkraje druhé části, ovšem mezi 15. a 18. minutou domácí nastříleli 10 bodů v řadě a odskočili do dvouciferného trháku.

Měli jsme velký problém s doskokem pod vlastním košem (Levice měly v prvním poločase 8 útočných doskoků, poměr bodů z druhých šancí činil 13 - 0!!), navíc jsme do závěru poločasu nakupili velký počet až neuvěřitelných ztrát míče (body po ztrátách 8 - 0)! "Levice měly pár otevřených střel, tím se chytly a potom už dávaly i těžší střely," řekl dále Kamil Švrdlík.

Do přestávky jsme sice proměnili šest tříbodových pokusů, ale Patrioti ještě o tři více (9/19), přičemž náš zmar ze závěru poločasu podtrhla i šťastná trojka Davida Abrhama z vlastní poloviny hřiště zároveň s klaksonem oznamujícím konec první půle... První dva útoky ve třetí čtvrtině jsme sice zakončili přesnými trojkami (Dantez Walton a Michal Svoboda), nicméně Levice skórovaly prakticky z každého útoku, a tak rozdíl neustále narůstal. V 29. minutě Simon Krajčovič dvěma proměněnými šestkami natáhl šňůru svého týmu na 22:3, zaokrouhlil rozdíl na 30 bodů (76:46) a o vítězi bylo rozhodnuto.

"Dostávali jsme se do problémů, když na nás Levice trošku přitlačily v obraně, kolikrát jsme se nebyli schopni zorientovat v našich akcích. V útoku vznikal chaos a frustrace, která se podle mě přenášela i na obrannou polovinu," povzdychl si Kamil Švrdlík. "O přestávce jsme si řekli, že určitě nechceme prohrát tímhle stylem. V druhém poločase jsme měli nějaké náznaky, že se porveme o lepší výsledek, nebo aspoň odejdeme ze zápasu s lepším pocitem, ale závěr to úplně devalvoval. To samozřejmě mrzí..." V koncovce jsme soupeři několikrát doslova darovali míč, tudíž Patrioti v úplném závěru pokořili i stobodovou hranici. "Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Zátěž jsme chtěli rozložit mezi více hráčů, protože v sobotu máme další důležité utkání, ale mysleli jsme si, že ho odehrajeme mnohem líp, že se třeba chytnou i jiní kluci, kteří obvykle totlik nehrávají, což se nepodařilo a vzešel z toho takovýhle výsledek," dodal pivot Beksy.

Králem utkání byl levický rozehrávač David Abrhám, jenž proměnil 6 z deseti trojek a nasázel nám 21 bodů. Velmi produktivní byli i pivot Viktor Juríček (17 bodů, trojky 2/3) a americký rozehrávač Davonte Lacy (16 bodů, trojky 4/8), v pardubickém dresu zářil Dantez Walton (21 bodů, trojky 5/8).

Kompletní statistiky jsou k dispozici zde.