Upravit stránku
04. 11. 2023

Temná poslední čtvrtina


Druhou výhru po sobě v hlavním městě jsme bohužel nepřidali. Na palubovce USK Praha jsme dnes prohráli o 15 bodů a naše bilance výher a porážek je nyní vyrovnaná 5/5.

11. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

USK Praha vs. BK KVIS Pardubice 86:71
(19:20, 22:19, 20:23, 25:9)

Do sestavy Beksy se po jednozápasové absenci vrátil uzdravený rozehrávač Petr Šafarčík, mimo hru naopak i nadále zůstávají dlouhodobě zranění Matěj Burda a Joey Brunk. Většinu zápasu jsme se dívali hostitelům na záda, ovšem z nijak uctivé vzdálenosti. Na začátku poslední čtvrtiny jsme se dostali do 3bodového vedení, jenže... USK kontroval 15 body v řadě a v koncovce navýšil rozdíl i díky několika proměněným trojkám až na finálních 15 bodů. 

Průběh utkání

Začali jsme v nízké sestavě, s Davidem Pekárkem a Jurem Škifićem na pozicích 4 a 5. Ani jeden tým si v prvním poločase nevypracoval výraznější náskok: domácí vedli v druhé čtvrtině nejvíce o 5 bodů, my jsme byli vpředu maximálně o 4. Zajímavosti úvodní 20minutovky? USK ztratil jen 3 míče, kdežto my 10 (poměr bodů po ztrátách byl 15 - 2!), prakticky jsme se obešli bez tříbodové střelby (0/3, domácí 4/12), naopak jsme si hodně pomohli úspěšnými trestnými hody (17/19 - 89%, domácí 9/9).

Hned zkraje druhé půle Patrick Samoura košem po útočném doskoku posunul průběžný stav na 45:39. O chvíli později sice Petr Šafarčík trefil naši první trojku (dokonce s faulem - nakonec jedinou v celém utkání!!), jenže záhy naše manko znovu narostlo až na 7 bodů (stav 50:43).

Oba týmy vkládaly do hry velké množství energie, mírně vpředu se však dlouho drželi domácí.

Až tři koše Jureho Škifiće ze závěru třetí čtvrtiny pomohly k obratu na 61:62, na začátku poslední čtvrtiny úspěšně najíždějící Bryce Alford navýšil rozdíl na 3 body (stav 61:64). Momentum jsme si však, bohužel, neudrželi. Pražané kontrovali mezi 33. a 38. minutou 15 body v řadě (v tomto úseku jsme minuli 7 střel v řadě a ztratili 2 míče), a když Dalibor Vlk trefil 3 minuty před koncem svou pátou trojku na 76:64, bylo definitivně rozhodnuto. USK proměnil v závěrečných 6,5 minutách 5 trojek a úsek mezi 33. a 40. minutou ovládl zcela jasně 25:7.

V příštím týdnu nás čekají dvě domácí utkání proti finalistům minulého ročníku Kooperativa NBL: ve středu 8. 11. vyzveme BK Opava, o tři dny později BK ARMEX Děčín. Vstupenky na oba zápasy můžete zakoupit již nyní online v síti Ticketportal.

Pozápasové komentáře

Frank Kuhn (trenér USK Praha):

„Navzdory dobře vypadajícímu výsledku je třeba říci, že to byl velmi náročný a vyrovnaný zápas. Klíčová byla poslední čtvrtina, ve které jsme na Pardubice našli recept a ve srovnání s ostatními čtvrtinami, kde skórovali 20 bodů, jsme jich v poslední obdrželi na 9, což je při pohledu na jejich talentovaný útok obdivuhodné, a jsem za to na své hráče patřičně hrdý. Co se týče naší hry, pomalu a podle plánu se zlepšujeme. Ve druhém zápase po sobě jsme dokázali skórovat více než 80 bodů a zlepšili jsme také šestky. To jsou pro mě největší úspěchy tohoto týdne a jsem na své hráče opravdu hrdý.”

Ondrej Švec (hráč USK Praha):

„Myslím, že jsme dnes odehráli dobrý zápas. V první čtvrtině jsme udrželi dvoubodový rozdíl, což jsme měli i v plánu. Ve třetí čtvrtině jsme měli trochu problém s jejich zónou, ale potom jsme na to našli recept. A když máte v týmu někoho jako Dalibor Vlk, který se každou čtvrtou čtvrtinu rozhodne skórovat dvacet bodů (bylo to 11, vše za posledních pět minut - pozn.), tak se to vyhrává lehce.”

Vanja Miljkovič (trenér BK KVIS Pardubice):

„V první řadě gratuluji USK k výhře, v nejdůležitějším momentu zápasu zahrál skvěle. V zápase jsme byli nahoře i dole, což je v pořádku, ale závěr jsme absolutně nezvládli v útoku, ani v obraně. To se nám už nemůže stát. Ano, skórovali jsme jen jednu trojku a s tím se těžko hraje, ale ve třetí čtvrtině jsme se navzdory tomu dokázali vrátit do zápasu. Hráli jsme dobrou obranu a v útoku jsme si uměli poradit i bez trojek. Ale bohužel, těžko to bez nich vyhrát.”

Kamil Švrdlík (hráč BK KVIS Pardubice):

„Nehráli jsme určitě nejlepší utkání, ale po třech čtvrtinách jsme se dostali do vedení o jeden bod. Mysleli jsme si už, že to zvládneme, ale ve čtvrté čtvrtině přišel úsek, kdy jsme začali řešit věci v útoku individuálně a z toho jsme se už nevzpamatovali. Navíc USK dal 15 bodů v řadě a to rozhodlo. Celé utkání jsme se trápili se střelbou z dálky, ale i tak jsme dokázali být tři čtvrtiny vyrovnaným soupeřem. Celou práci jsme však takto zahodili v poslední čtvrtině a zaslouženě prohráváme.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti