Upravit stránku
30. 03. 2017

Takové zápasy potřebujeme hrát


Hit 8. kola nadstavby mezi Děčínem a Beksou (68:72) hodnotili na tiskové konferenci trenéři Pavel Budínský s Levellem Sandersem a hráči Tomáš Pomikálek s Dominezem Burnettem.

Echo tiskové konference

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín):
"Očekával jsem takové utkání. Na nás byla víc vidět nervozita, protože pořád o něco bojujeme, kdežto Pardubice mají již druhé místo jisté, a tak působily v některých provedeních jistěji. Trochu jsem cítil neochotu hrát podle našeho plánu, dělali jsme spoustu mentálních chyb, které nás stály zápas. Dostali jsme 38 bodů z vymezeného území oproti našim osmnácti. My musíme bránit některé věci primárně a jiné až sekundárně. V útoku - ve chvílích, kdy máme lépe číst hru, nebo hrát jeden na jednoho - máme 21 ztrát, z nichž některé jsou zalamující. Nehráli jsme špatně, bylo to bojovné, hodně fyzické, dost kouskované. My se potřebovali chytit jednoduššími akcemi, a to se nám nepovedlo. Klíčovým faktorem byl podle mne Dominez Burnett, který dal 25 bodů a jednoznačně vyčnívá. Dokázal Pardubice dostat do komfortu a dovedl je k výhře."

 

Tomáš Pomikálek (hráč BK ARMEX Děčín):
"My jsme se po třech týdnech dostali na domácí palubovku. Já se na zápas moc těšil, a asi bylo jasné, že to bude těsný, fyzicky náročný a vyrovnaný zápas. Celou dobu se to tahalo, my udělali spoustu nevynucených ztrát. Vyzdvihl bych náš doskok, kdy jsme je odstavovali - na to jsme se připravovali. Bohužel, v koncovce jsme udělali několik chyb, které nás stály vítězství."

 

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
"Průběh byl přesně takový, jaký jsme očekávali: náročný, velmi fyzický zápas. My jsme po předchozích dvou zápasech hodně mluvili o naší přechodové fázi, protože v tomto ohledu se nám utkání v Praze a s Kolínem moc nepovedla - celkem jsme v nich skórovali z protiútoků jen 17 bodů. Dnes jsme jich dali 19, což byl důležitý aspekt tohoto utkání. Oproti předešlým dvěma utkáním jsem viděl posun i v našem postupném útoku, dařilo se nám je hrát tak, jak chceme, i když stále je na čem pracovat. Opakuji, že to byl těžký zápas a já jsem rád, že jsme takový typ zápasu hráli. Výhry si ceníme, protože zvítězit v Děčíně je vždy velice těžké."

 

Dominez Burnett (hráč BK JIP Pardubice):
"Celkově to byl skvělý zápas. Děčín je dobrý tým s dobrým trenérem, diváci byli skvělí, hnali svůj tým. Jak řekl trenér, přesně tyhle typy zápasů potřebujeme, je to příprava na play-off, které se blíží a kde nebudou snadné zápasy o 20 bodů, ale naopak, rozhodovat bude každé držení míče. V utkání jsme měli spoustu dobrých momentů, dokázali jsme zahrát několik situací, které trénujeme a skórovali jsme z nich. V závěru bych vyzvedl důležitou trojku Dušana Panduly, který vyrovnal na 61:61. Celkově bych řekl, že jsme hráli dobře v obraně i v útoku a věřím, že jsme dobře připraveni na blížící se play-off."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti