Upravit stránku
07. 02. 2022

Takhle chceme pokračovat


Poprvé v kalendářním roce 2022 prohrála. Po sedmi vítězných zápasech v řadě! Beksa ale v nymburské hale ukázala, že jde po Novém roce po správné cestě, což kvitoval i kouč Dino Repeša.

"Po utkání jsem byl směrem k týmu pozitivní," předeslal pardubický trenér po porážce 75:81.

Beksa výrazněji ztrácela jen ve druhé čtvrtině.

Po přestřelce v úvodní části hry (27:26) tu druhou domácí basketbalisté ovládli o 10 bodů 17:7.

"Byl to hodně fyzický zápas. S tím, jakou obranu hrál Nymburk, jsme měli problémy hlavně ve druhé čtvrtině, i proto, že náš první rozehrávač nebyl zdravotně na 100%," poukázal Dino Repeša na zdravotní trable Tomáše Vyorala, jenž několik dní netrénoval. Do zápasu nastoupil se sebezapřením, nakonec zvládl odehrát něco přes 13 minut. "Ve druhém poločase už jsme se s tím vyrovnali lépe. Ve třetí čtvrtině, když byl Nymburk plus 17 bodů, jsme změnili rytmus hry zónovou obranou a vrátili jsme se zpátky do zápasu," cenil si kouč Beksy velké otočky ve skóre.

Od stavu 52:35 jsme měli jednoznačně navrch, úsek mezi 23. a 31. minutou skončil 9:29 (průběžný stav 61:64)!!!

"Nejsem překvapený, že se nám podařilo vrátit se zpátky do hry, protože v posledních týdnech hrajeme dobře. Ze začátku sezony - nevím proč - nám každý zápas chyběli kvůli zdravotním problémům nejméně jeden až dva hráči. V mé trenérské kariéře jsem až doteď nezažil takovou situaci... Po Novém roce jsme ale zdraví (až na aktuální výše zmíněné potíže Tomáše Vyorala - pozn. aut.), dobře trénujeme a tomu odpovídají i naše výkony. Tréninky jsou velmi intenzivní, a jak trénuješ, tak i hraješ: když máš intenzivní tréninky, máš dobrý předpoklad hrát intenzivně v zápasech."

Ale zpět k zajímavému utkání v nymburské hale.

Lídrovi tabulky scházeli dva ofenzivní lídři. "Ano, chyběli jim dva důležití hráči Harding a Palyza. My jsme chtěli udělat zápas zajímavým až do konce a myslím, že se nám to podařilo," chválil kouč svůj tým. O vítězi nakonec rozhodla až závěrečná minuta. Co konkrétně? "Řekl bych, že klíčovými faktory koncovky byly útočné doskoky domácích," zmínil Dino Repeša 5 útočných doskoků nymburských hráčů v závěrečných 4,5 minutách. "Se soupeřovým útočným doskokem jsme měli problémy celý zápas (Nymburk pod naším košem doskočil 18 míčů - pozn. aut.), dalším zásadním faktorem bylo to, že domácí stříleli o 17 trestných hodů více."

Šestková bilance vítězů činila 22/35, naše 12/18.

Jaké pocity převládaly v koučově mysli bezprostředně po utkání? "Jak už jsem říkal, pozitivní. V každém případě se ale podíváme na chyby, které jsme udělali, hlavně na doskoku a také v útoku, hlavně na ztráty. Celkově jsme ale ukázali, že můžeme hrát s velkou intenzitou i proti nejlepšímu týmu v lize a takhle chceme pokračovat. Trénovat stejně, jako trénujeme poslední měsíc, měsíc a půl, a být zdraví. To je předpoklad, abychom i dál měli pozitivní výsledky," doplnil Dino Repeša.

Tenhle zápas nám hodně dal, míní Petr Šafarčík 

Nymburský útočný doskok označil za rozhodující aspekt i rozehrávač Petr Šafarčík.

Hodně nás bolel především v závěrečných minutách. "Na konci jsme si nepohlídali útočný doskok. Nymburk měl v celém zápase více střeleckých pokusů a na konci toho dokázali využít," podotkl Peca. "Martin Kříž ukázal svou nesmírnou platnost a my už neměli na konci sílu s domácími bojovat."

Co je naopak nesmírně pozitivním signálem?

Návrat do zápasu (a opakovaně dokonce i do vedení!) z krajně nepříznivého stavu 35:52! "Konec prvního poločasu nebyl z naší strany dobrý, ale já jsem pyšný na náš tým, že jsme to po první dvacetiminutovce nezabalili. Důležité bylo, že všichni pak splnili pokyny, které jsme si o přestávce dali. To je pozitivum, které si ze zápasu musíme vzít," zdůraznil autor 15 bodů a 5 asistencí. "O přestávce jsem klukům v šatně říkal, že basketbalově nejsme horší tým, než je Nymburk. Oni nás jenom válcovali svou agresivitou, silou a tím, co je zdobí. Řekl jsem, že když se jim vyrovnáme v těchto věcech, že s nimi basketbalově nebudeme mít problém. To se nakonec ukázalo ve druhém poločase." V něm Beksa inkasovala pouze 37 bodů, sama jich nastřílela 42.

"Je to pro nás lekce i ponaučení pro příště. Myslím, že nám tenhle zápas hodně dal." Ve hře o vítězství jsme byli až do poslední minuty, domácí do ní vstupovali jen s tříbodovým náskokem. "Škoda, že Tomáš Vyoral nebyl zcela fit, neodehrál tolik minut. Myslím, že s ním bychom oslabený Nymburk tentokrát porazili. Nicméně já gratuluji Nymburku k vítězství, věřím, že je ještě tuhle sezonu potrápíme a že nám to proti nim taky vyjde," uzavřel Petr Šafarčík své hodnocení.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti