Upravit stránku
22. 10. 2022

Takhle ano


Hodně cenné vítězství! Beksa nakročila k velmi důležitému triumfu nad nebezpečným Kolínem ve třetí čtvrtině, jíž opanovala o 18 bodů, v závěru pak zkontrolovala dvoucifernou výhru.

6. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice vs. BC Geosan Kolín 84:71
(19:16, 14:20, 26:8, 25:27)

Dlouho vyrovnaný duel - v prvním poločase ani jeden tým nevedl vyšším než 6bodovým rozdílem! - jsme překlopili na naši stranu ve výtečně odehrané třetí čtvrtině, kdy se soupeř musel vypořádat s odstoupením svého zraněného lídra Adama Číže a tuto pasáž jsme ovládli drtivě 26:8! "Nás trošku semlela třetí čtvrtina, asi nejvíc nás rozhodilo zranění Adama Číže, bez kterého jsme ztratili tah na bránu," smutně konstatoval Adam Konvalinka, trenér Geosanu. Jeho pardubický protějšek Dino Repeša byl pochopitelně o poznání spokojenější. "Tlak na míč, disciplína v obraně a soustředění na individuální přednosti soupeřových hráčů, to bylo klíčové pro konečný výsledek," zdůraznil kouč Beksy.

Průběh utkání

Sice jsme začali trojkami 1/8, ale ani hosté, kteří trefili mezi 2. a 7. minutou tři střely zpoza tříbodového oblouku, nestříleli v první části hry z pole příliš přesně (4/14 - 28%), a tak když úvodní dvě čtvrtiny orámovali svými tříbodovými zásahy Petr Šafarčík s Matějem Burdou, vedli jsme ve 12. minutě 22:16. Geosan udrželi v těsném kontaktu dalekonosnými trojkami Adam Číž s Ondřejem Šiškou, v závěru první půle si pak Kolín šňůrou 0:9 vypracoval až pětibodový náskok - svůj nejvyšší v celém průběhu zápasu.

"Na začátku zápasu jsme byli trošku nervózní, uvědomovali jsme si, že je to pro nás hodně důležité utkání z pohledu situace v tabulce. Minuli jsme dost otevřených střel, ale bránili jsme dobře, takže o přestávce jsem mému týmu nemohl nic moc vytknout - hráli jsme dobře," řekl dále Dino Repeša.

Vstup do druhého poločasu nám vyšel parádně, na přesnou trojku Petra Šafarčíka navázali Robert Rikić košem s faulem a Tomáš Vyoral úspěšným nájezdem, takže během 2,5 minuty jsme 8 body v řadě otočili průběžný stav na 41:36. Právě v této pasáži utkání předčasně skončilo pro zraněného Adama Číže. Hosté se ještě jednou přitáhli do těsného kontaktu (24. minuta - 41:40), leč do vedení už se nedostali. Obranný tlak jsme vystupňovali na maximum, v útoku jsme si pohodlně vytvářeli otevřené pozice, které jsme začali proměňovat, což se záhy projevilo i na narůstajícím rozdílu ve skóre. V polovině 28. minuty Petr Šafarčík košem s faulem poprvé navýšil naše vedení na dvouciferné (53:42) a o chvíli později těntýž hráč přesnou trojkou ještě vylepšil naši výchozí pozici pro čtvrtou čtvrtinu.

Na jejím začátku sice úspěšně trojkoval Filip Novotný, jenže na druhé straně okamžité kontroval ze stejné vzdálenosti Matěj Burda (z třetí šance v jednom útoku, po dvou útočných doskocích), 8 minut před koncem Jan Štěrba zpoza oblouku posunul stav na 64:47 a 4 minuty před koncem Tomáš Vyoral rovněž trojkou upravil na 77:59 - bylo definitivně rozhodnuto. "Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobré obraně, zlepšili jsme koncentraci na doskoku a začali dávat otevřené střely, což rozhodlo," pokračoval Dino Repeša ve svém hodnocení.

Nakolik podle něj pomohl celému týmu návrat uzdraveného guarda Petra Šafarčíka? "Šáfa byl naprosto klíčový," odpověděl pohotově. "Měli jsme dnes o 8 ztrát míče méně než ve středu proti Oberwartu. Je to zkušený hráč, který je hodně na míči, další věc je, že velmi dobře bránil Číže a Mareše," vyzvedl kouč komplexní Pecův výkon - jednomu z lídrů Beksy scházel jediný doskok k ceněnému double-doublu, utkání ukončil s bilancí 15 bodů + 9 doskoků + 3 asistencí, v hodnocení +/- byl s bilancí +18 nejlepší ze všech aktérů zápasu! "Vyhráli jsme čtyři z posledních pěti zápasů, ten jediný, s Nymburkem, jsme prohráli o jeden koš posledním útokem. Naše forma se zlepšuje, ale sezona bude velmi, velmi dlouhá, bude to maraton. Musíme dál pracovat a být mentálně připraveni na dlouhou sezonu," dokončil Dino Repeša svůj komentář.

Velký večer prožil i Tomáš Vyoral, jenž překonal v dnešním utkání metu 5000 bodů v Kooperativa NBL! "Celý zápas byl jenom o nás, jestli trefíme otevřené střely, které jsme měli, a něco ubráníme," předeslal Vyo. "V prvním poločase jsme bránili výborně, akorát jsme nebyli schopni v útoku proměnit volné střely. Ve druhém poločase už to muselo přijít, a přišlo. Dobře jsme vstoupili do třetí čtvrtiny, trefili jsme nějaké střely, ale klíč byl v obraně. Nedovolili jsme Kolínu dát moc jednoduchých košů a udrželi jsme ho na 70 bodech, což je super číslo. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," cenil si autor 19 bodů a 7 asistencí druhého ligového vítězství v letošní sezoně.

Kompletní statistiky jsou k dispozici zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti