Upravit stránku
29. 02. 2024

Tahouni hodnotí


Čtyři ostřílení matadoři a pět mladíků do 22 let. V takové sestavě jsme nastoupili proti rozjeté SLUNETĚ. A dokázali jsme ji dokonale zaskočit, drtivou druhou půlí (56:28!) jsme si došli pro kontrolovanou výhru o 18 bodů.

Nikoliv tři, nýbrž dva veteráni (Vyo promine :-)) táhli Beksu za senzační výhrou nad favorizovanou ústeckou SLUNETOU.
31letý rozehrávač Tomáš Vyoral ceněným double-doublem - 10 body a 13 asistencemi (užitečnost 19), o 6 let starší pivot Kamil Švrdlík coby zápasový top-skórer svým sezonním maximem - 24 body (užitečnost 29)! Spolu s nimi měli v kolonce bodů dvouciferné číslo i Josef Potoček (18), Jure Škifić (14 + 12 doskoků) a Adam Lukeš (11).

Jak dva z nejzkušenějších hráčů Beksy hodnotili středeční parádní duel?

Kamil Švrdlík: Adam Lukeš nás dostal zpátky na dostřel

Kamile, po vyrovnané první čtvrtině přišla slabší druhá část, v níž jsme se propadli až do 13bodové propasti. Co bys označil za hlavní příčinu?
"Myslím si, že v první půli jsme měli problém hlavně v obraně. Nechávali jsme se docela lehce přehrávat 1 na 1 a Ústí zakončovalo buď hned z prvního nájezdu, nebo jednoduše vyhodilo míč ven a my jsme se tím dostávali do rotací, které jsme vůbec nezvládali. Tohle nás pak trochu “sestřelilo” i v útoku. Asi bylo jasné, že nemůžeme hrát pořád jako v první čtvrtině, že budeme každou čtvrtinu dávat 30 bodů, to by se hrálo celkem kolem 120 bodů. Jak říkám, problém byl především v obraně."

Díky čemu jsme se po přestávce nadechli k až zázračné otočce?
"Strašně důležité bylo, že jsme hnedka po poločase dobře zareagovali a rychle jsme stáhli soupeřovo vedení na minimum. Troufnu si říct, že potom už utkání patřilo nám."

Co se dělo od začátku druhé půle na hřišti, jsme všichni viděli, ale prozradíš, co se dělo o přestávce v šatně? 
"My jsme si samozřejmě něco řekli k té obraně, o které jsem mluvil. Co se týče útoku, říkali jsme, že se nikdo nemá bát vystřelit, protože je nás tak málo, že prostě všichni musíme hrát aktivně, agresivně do koše. Přímo na hřišti byly hodně důležité dvě trojky po sobě Adama Lukeše, který měl super vstup, těmi trojkami nás dostal zpátky na dostřel. Všichni jsme si začali věřit. Doufám, že si to přeneseme i do dalších zápasů."

Tomás Vyoral: Náš nejlepší obranný poločas!

Vyo, poté, kdy jsme v poslední minutě prvního poločasu prohrávali již o 13 bodů, a s ohledem na značně okleštěnou sestavu, v níž jsme nastoupili, možná nikdo v hale nechápal, co se dělo na palubovce ve druhé půli. Jak bys dění na hřišti okomentoval ty?
"Já si myslím, že Ústí nastoupilo do druhého poločasu tak, že zápas se vyhraje sám. My jsme ale na začátku třetí čtvrtiny trefili nějaké střely, což nám dodalo sebevědomí. Z mého pohledu byla ale důležitá naše hra na obranné polovině hřiště. Určitě jsme předvedli nejlepší obranný poločas v téhle sezoně! Soupeře jsme zastavili na 28 bodech. Na to, jakou má Ústí ofenzivní kvalitu, jde o skvělý počin."

Tím, jak jsme se vraceli do hry, otáčeli skóre a postupně navyšovali vedení, gradovala i atmosféra v hale. Vnímali jste to na palubovce?
"Určitě ano. (pousmál se) Spousta lidí mi hned po zápase říkala, že to byl jeden z nejhezčích zápasů v téhle sezoně. Užívali si ho všichni hráči na hřišti, na lavičce a věřím, že i fanoušci v hledišti, kteří se přišli podívat. Snad to byla ta nejlepší pozvánka na naše další domácí utkání."

V nadstavbě jsme vyhráli oba dva venkovní zápasy, nicméně doma šlo o naši první výhru. Jak moc cenná je, zvlášť v tak obtížné personální situaci?
"Asi málokdo nám věřil, že bychom nad Ústím v dané situaci mohli vyhrát, ale my jsme hráli týmově, hráli jsme dobrou obranu, to byl naprostý základ. Za každého stavu a v jakékoliv sestavě se dá vyhrát, což jsme proti Ústí ukázali."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti