Upravit stránku
27. 03. 2023

Tahle výhra nás posílí


Velmi důležitou výhru přivezli pardubičtí basketbalisté v neděli večer z Ústí nad Labem. Díky ní odskočili trojici týmů na 6. až 8. místě, a sami stále živí reálnou naději na tabulkový posun vzhůru.

"Vyhráli jsme zlepšenou obranou," říkal Vyo po triumfu v Ústí

Tučným písmem se pod úspěšný výsledek podepsala především dvojice produktivních rozehrávačů Tomáš Vyoral-Nick Neal.

Paradoxní je, že oba dva ukončili vítězný duel s naprosto shodnou bilancí jak v kolonce bodů (24), tak i asistencí (7). Do klíčové role se v rozhodných okamžicích pasoval zejména první jmenovaný, jenž za druhou půli, kterou jsme ovládli zcela jednoznačně 52:36, nasázel do ústeckého koše rovných 20 bodů!!! Vyova pravačka také definitivně zavřela zápas: mezi 37. a 38. minutou vtěsnal své tři úspěšné trojky do pouhých 100 sekund!!

Vyo, po pěti porážkách v řadě jsme se dočkali kýženého vítězství, navíc po výkonu, který měl potřebnou gradaci. Jaké pocity se v tobě mísily bezprostředně po utkání?
"Že je to super! V posledních zápasech, až na pár výjimek, jsme nepodávali naše úplně nejlepší výkony. Rozhodně ne takové, jakých jsme schopni. Nicméně pořád se snažíme makat na trénincích a v Ústí se to odrazilo na naší hře."

V prvním poločase nám SLUNETA nasypala téměř 50 bodů, ve druhém už mnohem přijatelnějších 36. Byl to klíč k obratu?
"Ačkoliv jsme na začátku dostali hodně bodů, ztráceli jsme v poločase jen 3 body. Furt jsme byli v zápase, věděli jsme, že je to rozdíl jednoho útoku. Přesto si myslím, že jsme tohle utkání opravdu vyhráli zlepšenou obranou, soupeře jsme přibrzdili hlavně naší match-up zónou."

Ústí nás od začátku velmi trápilo svou aktivitou na útočném doskoku, v první půli získalo pod naším košem 12 míčů. Po přestávce se to ale otočilo a v kritických momentech jsme si dokázali pomoci útočnými doskoky my. Nakoplo nás to?
"Pro nás bylo jenom dobře, že i když jsme minuli nějaké střely, měli jsme druhé a třetí šance. Je hodně důležité, abychom si chodili pro odražené míče. Řekl bych, že to byl další z klíčových faktorů. V důležitých momentech jsme pak trefili nějaké střely a vytvořili si náskok, který jsme na konci ještě zvýšili."

S blížícím se koncem utkání, kdy jsme postupně navyšovali vedení až na maximálních 14 bodů, jsem na celém týmu - jak u hráčů na hřišti, tak na střídačce - pozoroval, jak moc tuhle výhru chceme. Vnímal jsi to podobně?
"Určitě. I hráči na lavičce hodně žili s těmi, co byli zrovna na hřišti. Takhle by to mělo být každý zápas, protože vrchol sezony se nám blíží, celý rok se pro tohle období maká. Nastoupit může úplně každý, takže všichni musíme být ready."

Pokud jde o tebe, v první půli jsi spíše hledal své spoluhráče v dobrých střeleckých pozicích, ve druhém poločase na tebe vycházelo více střel, které jsi s jistotou proměňoval. Cítil ses tak ideálně, jak napovídají čísla?
"Jo, cítil. V první půli, snad kromě jedné akce, kdy jsem přešel střelu, jsem jich jinak moc neměl, ale to mi nevadí: když hrajeme dobře, je mi jedno, jestli dám 5 nebo 20 bodů, hlavně abychom vyhrávali. Ve druhém poločase jsem měl víc situací do střelby. Myslím si, že ani obrana Ústí nebyla tak kompaktní, mohli jsme do ní najíždět, což se nám dařilo. Vytvářeli jsme si dobré pozice a z nich jsme skórovali."

Po dlouhé venkovní šňůře se konečně vracíme domů. Je pro nás před důležitými domácími zápasy velkou mentální vzpruhou, že jsme z Ústí přivezli výhru?
"Určitě nás tohle vítězství posílí. Ať si každý říká, co chce, doma jsme daleko silnější a teď to musíme potvrzovat. Jak ve středu s Opavou, tak v sobotu s Brnem to budou velmi těžké zápasy. Chceme ale ve zbytku nadstavby vyhrát co nejvíce utkání, abychom si vytvořili co nejlepší výchozí pozici pro play-off."

Vstupenky na další domácí zápasy můžete zakoupit online ZDE.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti