Upravit stránku
01. 03. 2019

Svitavy vs. Beksa


Po dvouapůltýdenní reprezentační přestávce se o víkendu znovu roztočí kolotoč Kooperativa NBL. Beksa do něj naskočí atraktivním derby ve Svitavách.

3. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

DEKSTONE Tuři Svitavy (16/8) vs. BK JIP Pardubice (14/10)
sobota 2. 3. v 17 hodin

Favorizovaní Tuři dosud prohráli pouze 8 utkání, nicméně plnou čtvrtinu porážek jim uštědřila Beksa.

Lépe jsme zvládli jak říjnový duel ve Svitavách, tak předvánoční pardubickou odvetu - a jistě není bez zajímavosti, že oba zápasy skončily nezvykle naprosto shodným výsledkem: 93:85! V táboře Beksy by se rozhodně nikdo nezlobil, kdyby platilo pořekadlo dotřetice všeho dobrého, nicméně na palubovce druhého týmu tabulky to nepochybně bude pořádná šichta. "Zápasy proti Svitavám jsou vždy náročné. Navíc budeme hrát venku, takže očekáváme další těžké utkání," souhlasně přikývl kouč Levell Sanders.

Nový muž na soupisce

Vedení klubu zareagovalo na dlouhodobější zdravotní problémy dvou klíčových hráčů z perimetru, rozehrávačů Richarda Williamse a Donovana Jacksona (mimo hru navíc zřejmě bude i křídelník David Škranc, jenž se zranil na čtvrtečním tréninku) a přivedlo na měsíční try-out rozehrávače Evana Singletaryho. "Věřím, že vyhrajeme co nejvíce zápasů a já k tomu pomohu svými dobrými výkony," nechal se slyšet pětadvacetiletý Američan.

Celou tiskovou zprávu čtěte zde: Evan Singletary do Beksy.

Ell: Těšíme se na tuhle výzvu!

Oba soupeři si před reprezentační pauzou vedli rozdílně. Zatímco Beksa ve své hale přehrála Opavu 80:74 (v prvním kole nadstavby však prohrála v Brně), Tuři vstoupili do skupiny A1 porážkami v Prostějově a Nymburku. Teď ovšem budou mít poprvé v nadstavbové části výhodu domácího prostředí. "Domácí jsou týmem, který se neopírá o jednoho hráče, takže my musíme být připraveni je bránit jako tým," zdůraznil Ell, co bude po svých hráčích vyžadovat.

Mezi osové muže Turů patří rozehrávači Roman Marko (průměry 11,8 bodu + 7,3 asistence) s Pavlem Slezákem (12,5 bodu + 3 asistence, trojky 40% - 63/158!), křídelníci Sean Obrien (13,4 bodu + 7,5 doskoku, trojky 45% - 23/51) s Matějem Svobodou (8,5 bodu) a podkošoví hráči Charles Aiken (9,6 bodu), Luboš Kovář (8,4 bodu) a reprezentant Šimon Puršl (10,4 bodu + 6,4 doskoku, z toho 2 v útoku). "Základem bude, abychom soupeři neumožnili skórovat snadné koše v přechodové fázi, naopak je potřeba, abychom jim utkání udělali co nejtěžším, aby na všechno museli tvrdě pracovat. Musíme také udělat dobrou práci na doskoku a celkově hrát náš styl hry, agresivní a rychlý. Těšíme se na tuhle výzvu, která je před námi," doplnil pardubický kouč.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti