Upravit stránku
18. 05. 2018

Svitavy vs. Beksa, díl 2.


Bronzový konec sezony, nebo návrat série o 3. místo zpět do Pardubic? Odpověď na tuto otázku dá nedělní utkání číslo 2, které se odehraje ve Svitavách.

PLAY-OFF, O 3. MÍSTO, ZÁPAS 2:

DEKSTONE Tuři Svitavy vs. BK JIP Pardubice
neděle 20. 5. v 17:15

V prvním utkání jsme se drželi většinu času vpředu, nejvíce jsme vedli o 14 bodů, ovšem nevyvarovali jsme se (bohužel) již tradičních slabších pasáží, v nichž jsme Turům dovolili smazat dvouciferné manko. "Měli jsme úseky, kdy jsme hráli dobře, ale ve Svitavách se budeme muset zlepšit," konstatoval pivot Kamil Švrdlík krátce po středečním duelu.

V letošní sezoně půjde již o šesté vzájemné utkání.

Ve čtyřech případech jsme udrželi svitavský tým pod 66 nastřílenými body! "Udržet soupeře na nízkém skóre je určitě pozitivní, zvláště při utkání ve Svitavách je to alfa a omega úspěchu," podotýká trenér Tomáš Bartošek.

Jak toho dosáhnout i v neděli? "Nesmíme dovolit svitavským hráčům jednoduché koše v přechodové fázi, naopak je potřeba, aby co nejčastěji hráli postupný útok. Naše obrana musí být kompaktní, je potřeba bránit jako jeden tým, z toho pak můžeme sami přecházet do rychlých protiútoků."

Byť v sérii vedeme 1-0, po úvodním utkání máme spoustu prostoru ke zlepšení. "Zlepšit musíme v první řadě obranný doskok, odstavování svitavských hráčů. U nás měli hodně útočných doskoků, toho se musíme vyvarovat," poukázal Bartošek na 15 útočných doskoků Turů. I další zmínka směřovala k defenzivní fázi. "Zmínil bych ještě důležitost lepší komunikace a rotace v obraně. Několikrát jsme nechali otevřenou pozici Pavlovi Slezákovi, který to nekompromisně trestal a svými trojkami udržel Svitavy ve hře. Naším cílem pro další utkání je nedávat tolik prostoru svitavským střelcům z perimetru," doplnil jeden z pardubických trenérů.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti