Upravit stránku
28. 10. 2023

Suverénní jízda


Parádním výkonem na obou polovinách hřiště si Beksa došla pro nesmírně cenné vítězství v hale pražské Slavie. Vyhráli jsme všechny čtyři čtvrtiny a zkontrolovali jsme suverénní výhru o 26 bodů.

9. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

SK Slavia Praha vs. BK KVIS Pardubice 57:83
(11:21, 16:23, 15:23, 15:16)

Domácí Othniel Shelton sice trefil první koš zápasu, ale to byl také jediný, velice kratičký úsek, kdy Slavia byla bodově vpředu. Zápas, do kterého jsme nastoupili bez zraněného osového dua Petr Šafarčík-Joey Brunk, jsme od začátku do konce plně kontrolovali. Pomohli jsme si 11 přesnými trojkami (Slavia 3), uzmuli jsme o 10 doskoků více a vyvarovali jsme se jakýchkoliv hluchých pasáží: v žádné čtvrtině jsme neinkasovali víc než 16 bodů!!!

Průběh utkání

Už v polovině první čtvrtiny, po úspěšné trojce Josefa Potočka, jsme si poprvé vypracovali dvouciferný náskok (stav 4:15). Velmi aktivní Jure Škifić nás na konci 7. minuty potáhl až do 13bodového náskoku (Jure už měl na kontě 10 bodů!), rozdíl ve skóre narůstal i ve druhé části hry. Na konci 18. minuty Bryce Alford završil dvoubodovým košem naši 7bodovou šňůru a posunul průběžný stav na 20:37, v samotném závěru prvního poločasu jsme po koši s faulem Tomáše Vyorala měli až 19bodový polštář (stav 25:44). Hned zkraje druhé půle, po Vyoralově trojce a Škifićově koši, se rozdíl přehoupl přes 20bodovou hranici, v závěru třetí čtvrtiny znovu Vyo a zanedlouho přesně trojkující Josef Potoček (svou třetí proměněnou trojkou) už nasměrovali Beksu k přesvědčivému triumfu (stav 39:67).

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Pozápasové komentáře

Hugo Salgado (trenér SK Slavia Praha):

"Byla to tvrdá porážka, ale zasloužili jsme si ji. Nebojovali jsme na palubovce prvních 20 minut a takhle hrát nemůžeme. To je to, co jsem řekl hráčům, musíme se připravit na další zápas, budou hrát i hráči z lavičky, protože nikdo nebyl v tomto zápase na odpovídající úrovni. Musí hrát 20 minut, nebo 10 minut, ale nikdo nebude hrát 40 minut jen pro statistiky. Všichni musí hrát jako tým, kdo není ochoten hrát jako tým, bude sedět na lavičce, nebo nebude v týmu. Takhle jednoduché to je."

David Jelínek (hráč SK Slavia Praha):

"Nepovedl se nám vstup do utkání a od té doby se to prostě celé vezlo. Druhý poločas byl lepší, ale tím, jak si tam hosté vybudovali vysoký náskok, se nám to nepovedlo dotáhnout.

Vanja Miljkovič (trenér BK KVIS Pardubice):

"Chci pogratulovat našemu týmu. V tomto týdnu jsme čelili mnoha problémům a zraněním a se vším tím kolem bylo nejdůležitější ukázat charakter. Hráli jsme dnes jako tým. Musím připomenout to nejdůležitější, hráči se řídili mými slovy, vše, co jsem jim řekl, a je to pro mě velké zadostiučinění. Je velký tlak v tomto sportu jít do dalších zápasů a pro náš tým je také důležité, že po období bez dobré hry jsme vše hodili za hlavu a vrátili se k dobré hře. Jsem na své hráče hrdý. Potřebujeme pokračovat v práci. Teď máme týden do příštího zápasu, protože nehrajeme ve středu. Takže pro nás je důležité se nejdříve trochu zotavit a poté pokračovat v tréninku."

Josef Potoček (hráč BK KVIS Pardubice):

"Myslím, že jsme začali od první čtvrtiny dobře, jak jsme chtěli, hráli jsme bez třech hlavních hráčů a myslím, že jsme splnili, co jsme chtěli, a musíme v tomhle pokračovat dál."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti