11. 12. 2019

Suverénní jízda: o 49!!

Už v první půli Beksa rozhodla o svém jednoznačném triumfu na ostravské palubovce. V pondělním pohárovém duelu jsme zvítězili o 23 bodů, dnes v lize dokonce o 49!

13. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

NH Ostrava vs. BK JIP Pardubice 66:115
(15:25, 14:36, 20:28, 17:26)

Kdo by to byl řekl, když jsme v úvodní pětiminutovce nastřádali pouhých 6 bodů, že do konce prvního poločasu zasypeme Ostravu úctyhodnými 61 body!!! V následujících třinácti minutách jsme nastříleli rovných 50 bodů a vytvořili jsme si více než třicetibodové vedení, které jsme po přestávce navýšili až na konečných, maximálních 49 bodů!! "Obranou, rychlým přechodem dopředu a spoustou jednoduchých košů," odpověděl rozehrávač Viktor Půlpán na otázku, čím jsme si dnešní zápas udělali lehkým.

Na začátku jsme proměnili pouze 2 z osmi střel z pole a Nová huť byla vpředu o 3 body, ovšem záhy přišel pardubický ofenzivní uragán - v následujících třinácti minutách jsme domácím nasypali rovných 50 bodů (!), když naše úspěšnost dvoubodové střelby atakovala fantastickou hranici 80% (19/24)!!! Častokrát jsme skórovali z rychlého protiútoku, i v postupném útoku jsme se ve většině případů dokázali dostat až do srdce ostravské obrany. "Měli jsme dobrý pohyb míče. Dokázali jsme ho jak dát dolů pivotům, tak jsme si vystřelili trojku. Není to o tom, že by někdo nějak dlouho dribloval a předržoval míč," chválil Pulpy týmový výkon.

I po přestávce naše dominance pokračovala. Až do 40. minuty jsme vydrželi hrát v rychlém tempu, což ostře kontrastovalo s odevzdaným výkonem Nové huti. "Přišlo mi, že byli ještě více odevzdaní než v pondělí," všiml si Pulpy.

A tak nebylo divu, že rozdíl ve skóre neustále narůstal.

V polovině třetí čtvrtiny jsme měli na kontě přesně dvojnásobný počet bodů než domácí (stav 37:74), v polovině 29. minuty Ozren Pavlovič zaokrouhlil rozdíl na 40 bodů (44:84). Stovku pokořil v 35. minutě úspěšně trojkující Josef Potoček, závěrečný úsek od 35. do 40. minuty jsme ovládli naprosto suverénně 20:3!!! "Akorát na začátku čtvrté čtvrtiny jsme měli horší pasáž, ale jinak jsme si celý zápas užívali, což je vidět i na výsledku. Šli jsme do toho stejně jako v pondělí, nic jsme neměnili a celý zápas jsme dominovali," uzavřel Viktor Půlpán své hodnocení.

Spokojen byl i kouč Ken Scalabroni. "Hráli jsme velmi dobře, soustředěně. Zdobila nás rychlá přechodová fáze, díky níž jsme dávali mnoho jednoduchých košů, v postupném útoku nám dobře putoval míč, takže jsme měli dobré střelecké pozice. Také jsme se zlepšili na doskoku a měli málo ztrát. Byl to dobrý výkon celého týmu," chválil Ken.

• týmové koeficienty užitečnosti: 49 - 176!!
  • doskočené míče: 34 - 49
  • ztráty: 14 - 8 (body po ztrátách 5 - 20)
  • body zpod koše: 28 - 64!!!
  • body z rychlých protiútoků: 6 - 36

Stejně jako v pondělním utkání Českého poháru jsme měli šestici dvouciferných střelců.

Ozren Pavlovič zaznamenal svůj druhý letošní double-double, tentokrát za 20 bodů a 11 doskočených míčů (dvojky 7/9, trestné hody 6/6), rovněž Tomáš Vyoral zaokrouhlil svůj bodový příspěvek na 20 bodů (dvojky 6/7, trestné hody 5/6). Další čtyři hráči zapsali mezi 11 a 16 body, kdežto v týmu poražených bodově vynikli pouze pivot Kammeon Holsey (21 bodů + 11 doskoků) s křídelníkem Filipem Šmídem (12).

Kompletní statistiky čtěte na webu České basketbalové federace.