09. 03. 2016

Suverénní jízda pro 21. vítězství

Skvělý týmový výkon dovedl oslabenou Beksu ke čtvrtému vítězství nad Ústím v letošní sezoně. I bez pěti hráčů jsme dominovali a zvítězili téměř třicetibodovým rozdílem.

37. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. Sluneta Ústí n. L. 89:61
(31:16, 20:13, 15:19, 23:13)

Body: Autrey 23 (+8 d., 5 as.), Pandula 18 (+8 d.), Švrdlík 15 (+9 d.), Škranc 12, Potoček 10, Nečas 8 (+11 d.), Kotas 3 (+6 as.) - Anthony 14, Pecka 10, Votroubek 9, Abercrombie 9, Bosák 7, Barham 6, Jiříček 2, Emerson 2

Hráč utkání: Lamb Autrey
Diváků: 918

Zápas byl vyrovnaný jen v úplném úvodu. Od stavu 11:8 jsme se však velmi rychle vzdálili do dvouciferného trháku - po trojce Lukáše Kotase jsme vedli 21:10 a v 9. minutě po další trojce Lamba Autreyho dokonce patnáctibodovým rozdílem 28:13 - a od té doby jsme měli utkání pevně ve své moci.

V závěru druhé čtvrtiny se rozdíl ve skóre překlopil přes dvacetibodovou hranici: v 17. minutě Radek Nečas posouval průběžný stav na 41:20, o minutu později jsme vedli již 47:22! Dařily se nám trojky (do přestávky jsme jich trefili 7!), často jsme velice úspěšně atakovali vnitřní prostor (zejména Dušan Pandula s Lambem Autreym), díky nůši útočných doskoků jsme si zajišťovali kupu druhých šancí ke skórování.

V první části třetí čtvrtiny sice Sluneta umazala několik bodíků ze svého manka, ovšem do bližšího než šestnáctibodového kontaktu se nepřitáhla. Závěrečná pasáž už byla ódou na radost a diváci se skvěle bavili. Po desetibodové šňůře, zakončené protiútokem Josefa Potočka, jsme odskočili v polovině poslední čtvrtiny na 87:53 a zkontrolovali jsme až překvapivě jednoznačnou výhru.

Top-skórerem utkání byl Lamb Autrey, nejviditelnější muž počátečního rozhodujícího náporu. V první čtvrtině vysázel 13 bodů (!), do přestávky jich stihl 19 a jeho finální účet zněl 23 bodů, 8 doskoků a 5 asistencí (střelba z pole 10/17). Dušan Pandula zapsal 18 bodů (z pole 6/13), další tři střelci nasypali mezi 10ti a 15ti body. Výrazný prostor dostal Josef Potoček, jenž za 18,5 minuty vylepšil o dva body své maximum v NBL na 10 bodů.

Kvůli zranění nezasáhli do utkání dlouhodobě zranění podkošoví hráči Ondřej Kohout s Tomášem Šoukalem, zdravotní problémy vyřadily ze hry i rozehrávače Viktora Půlpána (nehrál už v minulém kole v Ostravě) s Josefem Příhonským, který si na pondělním tréninku zranil ruku. Chyběl taktéž střelec Jobi Wall, který očekává narození potomka.