Upravit stránku
16. 09. 2022

Suverénně


Třetí výhra ve Federálním poháru. Pardubičtí basketbalisté vstoupili do skupiny o 5. až 8. místo přesvědčivým triumfem nad Olomouckem, o němž rozhodli již v prvním poločase. 

FEDERÁLNÍ POHÁR, O 5. - 8. MÍSTO:

BK Redstone Olomoucko vs. BK KVIS Pardubice 63:90
(9:28, 18:27, 14:13, 22:22)

Do hry poprvé v přípravě naskočil uzdravený rozehrávač Petr Šafarčík, naopak zranění z nedělního duelu Federálního poháru proti pražské Slavii nepustilo na palubovku křídelníka Davida Pekárka. Trenéři Dino Repeša (jenž tým koučoval poprvé od svého návratu z EuroBasketu) s Vanjou Miljkovićem tak měli k dispozici 11 hráčů.

Odehráli jsme parádní první poločas - jednoznačně náš nejlepší v dosavadním průběhu přípravy. Olomoucko sice otevřelo zápas úspěšnou trojkou, ale bylo to naposledy, kdy jsme byli bodově pozadu. Kontrovali jsme šňůrou 0:14 (!), hned z prvního útoku ve druhé čtvrtině Josef Potoček trojkoval na 9:31 a v polovině této části hry Robert Rikić pěti rychlými body v řadě posouval průběžný stav již na 16:43! Na soupeře platila vysunutá obrana (po jeho ztrátách jsme do půle skórovali 17 bodů!), v útoku nám velmi dobře putoval míč do volných pozic. V závěru prvního poločasu rozdíl narostl až ke třicetibodové hranici.

"Viděl jsem všechny předchozí zápasy a souhlasím, že to byl zatím náš nejlepší poločas," spokojeně přikývl trenér Dino Repeša. "Hráli jsme koncentrovaně. Dobře jsme bránili, měli jsme dobrý tlak na míč a díky tomu jsme měli jednoduché protiútoky. Kvalitní obrana se projevila i na našem sebevědomí v útoku, dávali jsme otevřené střely," upozornil na vysokou úspěšnost střelby z pole (64,3% oproti soupeřovým 25,8%).

Třetí čtvrtina už byla vyrovnanější, a zároveň bodově nejchudší (padlo v ní celkem pouhých 27 bodů), nicméně rozdíl se neustále držel mezi 22 a 28 body. Nejvýraznějším rozdílem jsme vedli v polovině 34. minuty, kdy Mateo Čolak tříbodovou akcí zvýšil na 45:74.

"V prvním poločase to byl výkon, jakým se chceme prezentovat. Je celkem normální, že při takovém vývoji postupem času trošku klesne koncentrace, ta už po přestávce nebyla na tak vysoké úrovni. Pro nás je ale důležité, že jsme podle předzápasového plánu zapojili do hry všech jedenáct hráčů, kteří byli k dispozici, nebyl nikdo, kdo by hrál víc než 24 minut. Stejně to zkusíme udělat i zítra: hrát se všemi hráči a vyhrát," pousmál se Dino Repeša.

Spokojenost se vstupem do utkání i s celou první půlí dal najevo i rozehrávač Petr Šafarčík. "Musím říct, že super. První poločas byl hodně slušný, objevilo se v něm hodně věcí, které chceme předvádět - možná víc, než jsem čekal," pousmál se Peca. "Jenom si přeju, abychom to udrželi i dál, aby naše výkony byly konzistentní." V prvních dvou čtvrtinách se nám dařilo držet vysoké tempo hry, díky presinkové obraně jsme za úvodních 20 minut získali 6 míčů. "Je to něco, co budeme chtít v sezoně hrát. Máme širší rotaci než minulý rok. Opravdu máme 12 hráčů, kteří se mohou na hřišti střídat, takže by pro jednotlivé hráče nemělo být tolik minut, a o to intenzivněji můžeme hrát."

Výše zmíněnému odpovídá i pohled do tabulky střelců.

Ano, vyniká v ní 20bodový, nesmírně efektivní pivot Robert Rikić (17 minut, střelba z pole 8/9, trestné hody 4/5), nicméně dalších šest hráčů nastřádalo mezi 6 a 12 body. "Pro nás je to optimální, naopak pro soupeře bude v takovém případě těžké se na nás připravit, protože jsme schopni hrozit ze všech pozic," míní Peca. "V jednom zápase bodově vyletí jeden hráč, v dalším druhý, a nám je to úplně jedno. Jediné, o co nám jde, je to, abychom na konci zápasu měli víc bodů než soupeř!"

Pro jednoho z lídrů Beksy bylo utkání s Olomouckem vůbec první, do něhož po svém uzdravení zasáhl. "Musím říct, že jsem se cítil docela dobře. Musím to zaťukat. Jde samozřejmě vidět, že mám za sebou delší pauzu, nevydržím hrát celý zápas v takovém tempu, v jakém bych chtěl, ale myslím, že do 1. kola Kooperativa NBL to v pohodě doženu. Hlavně jsem rád, že jsem v pohodě a nic mě nebolí," pousmál se autor 6 bodů a 5 asistencí (za 16 odehraných minut).

V sobotním duelu o 5. místo nastoupíme od 18 hodin proti domácímu Kolínu, který přehrál slovenský Svit.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti