12. 04. 2017

Super začátek série

Druhé čtvrtfinále mezi Beksou a Svitavami (82:68) hodnotili na tiskové konferenci trenéři Tomáš Bartošek s Lukášem Pivodou a hráči Radek Nečas s Bryanem Smithsonem.

Echo tiskové konference

Lukáš Pivoda (asistent trenéra DEKSTONE Tuři Svitavy):
"V první řadě bych chtěl pogratulovat Pardubicím k dalšímu vítězství v této sérii. My jsme dneska naštěstí nezačali tak hrůzostrašně jako včer, už jsme byli připraveni na ten tlak, který nastane. Bohužel jsme první poločas vůbec netrefovali trojkové pokusy a dělali jsme opět školácké chyby. Hlavně ve druhé polovině první čtvrtiny nebo ve druhé polovině druhé čtvrtiny, kdy jsme buď netrefili trojku a Pardubice nás trestaly rychlým protiútokem, který jsme my nedokázali pokrýt. Nedokázali jsme někdy bohužel pokrýt ani protiútok po koši, k tomu se samozřejmě přidala impotence z trojkového oblouku a Pardubice se dostaly do vedení. Třetí čtvrtinu jsme se trošku opět nadechli, ale jak říkám, vždy, když jsme dali koš, tak jsme koš dostali, to se těžko pak odpovídá. Vždycky, když jsme dobře bránili patnáct dvacet vteřin, tak Pardubicím padla nějaká těžká střela - nebo ani ne těžká střela, Pardubice takové střely dávají. Nám se těžko v té úzké rotaci, ve které jsme hráli, dařilo přiblížit. Vždy, když jsme se přiblížili, Pardubice odskočily."

Bryan Smithson (hráč DEKSTONE Tuři Svitavy):
"Gratuluji Pardubicím, vyhrály dva zápasy po sobě doma. Je těžké hrát dva večery za sebou, věřím, že i trenéři a ostatní hráči souhlasí s tím, že je těžké hrát dva večery po sobě, ale Pardubice si to pohlídaly. Musíme se zlepšit, musíme být lepší venku, ale hlavně teď musíme být lepší v domácím prostředí. Jen jednu statistiku bych chtěl vyzvednout: měli jsme dnes dvacet míčových ztrát. Pardubice dnes hrály ve skvělé rychlosti, rozhodily nás z našeho rytmu, musíme hrát líp. Co je pozitivní, že jsme dnes lépe doskakovali, ale Pardubice samozřejmě střílely skvěle. Na to, abychom porazili Pardubice, je nemůžeme nechat střílet z pole s úspěšností 48%. Musíme se dát dohromady, potrénovat, podívat se na video a snažit se vyrovnat sérii u nás doma."

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"Vedeme 2:0, je to super začátek téhle série. Uhájili jsme domácí palubovku, ale potřebujeme ještě dvakrát vyhrát, musíme se teď dobře připravit na pondělní a na středeční zápas ve Svitavách. Byl to dnes rychlý zápas, oba týmy se snažily o rychlý přechod do protiútoku, padalo hodně bodů z protiútoku, buď to byl otevřený dvojtakt, nebo otevřené pozice z perimetru. Musím říct, že ve druhé čtvrtině jsme dobře bránili, dostali jsme pouhých 12 bodů, naše obrana byla klíčem k tomu úspěchu a musíme takto pokračovat dál, v dalších zápasech této série."

Radek Nečas (hráč BK JIP Pardubice):
"Asi nikdo nemohl předpokládat, že začátek zápasu bude vypadat tak jako včera. Myslím si, že my jsme hráli ve stejné rychlosti, ve stejné agresivitě jako včera, ale Svitavy se nám v tom především v prvním poločase, kdy ještě měly síly, vyrovnaly. Co se týče našeho útoku, tak první poločas jsme hráli kolektivně, myslím si, že tam bylo hodně volných střel nebo sběhů, naopak nás trochu srážely ztráty, kterými jsme nabíjeli do protiútoku, já zrovna dvakrát. Tímhle jsme trošku zvedli fanoušky Svitav a dali jsme jim zase vítr do plachet. Nicméně v poločase to bylo dvouciferné vedení, řekli jsme si, že nechceme připustit to, co včera, kdy jsme vrátili Svitavy do zápasu, když jsme měli vlažnější začátek druhého poločasu. Bohužel jsme se toho zase nevyvarovali, ale po těch dvou minutách jsme navázali na střeleckou potenci z prvního poločasu a to dvouciferné vedení jsme si udrželi."