Upravit stránku
04. 02. 2018

Super výhra, co víc si přát?


Utkání 20. kola Kooperativa NBL hodnotili trenéři Tomáš Bartošek s Predragem Benáčkem a hráči Viktor Půlpán s Markem Sehnalem.

Echo tiskové konference

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"Věděli jsme, že nás čeká náročné utkání z mnoha důvodů: jak kvalitou Olomoucka, která se každým kolem zvyšuje, jak se tým sehrává, tak díky velké akci, která tu byla. Zvládli jsme to ovšem velmi dobře. Plně jsme využili užší rotace hostů. Snažili jsme se hrát rychle dopředu, abychom je unavili, být  maximálně agresivní, a to se nám dařilo. I když jsme po prvním poločase vedli jen o 6 bodů, věřili jsme, že pokud udržíme tempo, výsledek se dostaví dříve nebo později. Zmínil bych naši velmi dobrou obranu, útočný tým Olomoucka jsme dokázali udržet na 79 bodech, takže chválím velmi dobrou energii, velmi dobrou týmovou obranu."

Viktor Půlpán (hráč BK JIP Pardubice):
"Super výhra o 20, co víc si přát? My jsme si do zápasu věřili. Řekli jsme si, co chceme hrát, hráli jsme si a dopadlo to pro nás dobře. Bohužel jsme dali 99, ne 100, ale jinak můžeme být spokojeni. Ofenzivní tým Olomoucka jsme udrželi pod 80 body, což je dobrý výsledek."

Predrag Benáček (trenér BK Olomoucko):
"Pardubice odehrály zápas v rychlém tempu. Mají širší lavičku než my a ve druhém poločase toho využili. Nám se nedařila střelba z perimetru, byl by jiný vývoj utkání, kdybychom trefili více střel. Rozdíl 20 bodů je zasloužený pro domácí, ale pro nás trochu krutý. My jsme do druhého poločasu museli něco změnit, zónová obrana Pardubice trochu zastavila, udělali jsme nějakou šňůru, ale to s takovým týmem jako Pardubice nemůže vydržet dlouho. Trochu jsme je zónou zabrzdili, ale pak jsme byli unavení. Našich 5 cizinců musí podat nadprůměrný výkon, abychom měli šanci vyhrát. Jinak se mi moc líbí takováto akce. Dlouho jsem nehrál v takto početné divácké kulise. Užil jsem si i předchozí koncert a pak zápas v plné hale. Je to moc dobře pro basketbal."

Marek Sehnal (hráč BK Olomoucko):
"Přijeli jsme do Pardubic vyhrát, akorát jak je to jiná hala, než je v české lize zvykem, jsme se zalekli většího prostoru a nepadlo nám z dálky. Domácí stříleli opravdu perfektně, asi jim pomohl ranní trénink k výhře. Zmínil bych i to, že nás přehráli na doskoku. Klíčové ale bylo, že my jsme nedávali otevřené střely a oni je dali, to je těch 20 bodů, o kterých zápas skončil."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti