29. 12. 2016

Super prostředí!

Utkání mezi BK JIP Pardubice a NH Ostrava hodnotili na tiskové konferenci trenéři Levell Sanders s Dušanem Medveckým a hráči Jobi Wall a Vojtěch Bratčenkov.

Echo tiskové konference

Dušan Medvecký (trenér NH Ostrava):
„Gratulace Pardubicím k vítězství. Nemyslím si, že vyhrál ten, kdo si to zasloužil, ale ten, kdo měl víc štěstí. Já jsem rád, že jsme odvedli takový výkon, jaký jsme odvedli, že jsme přispěli k té úžasné atmosféře, která tu byla. Rozhodly maličkosti. V 1. poločase vedly Pardubice díky útočným doskokům, měly jich 12. Měly spoustu druhých a třetích šancí. O poločase jsem říkal klukům, že jsme měli vést... Ve druhém poločase to bylo o 2 - 4 body, pro nás i pro Pardubice, s tím, že v koncovce jsme zaspali. Když jsme vedli, ve cloně jsme nedávali pozor a dostali jsme koš od jednoho z Američanů. Po dalším time-outu jsme to vyřešili, jak jsme to vyřešili, náš hráč najel do velkých, místo toho, aby to vyhodil na perimetr, ale to je koncovka, to je ten kousíček zápasu, co chyběl nám a který měly Pardubice a zaslouženě vyhrály."

Levell Sanders (trenér BK Pardubice):
"Bylo to těžké utkání. Všichni by očekávali, že Ostrava přijede bez jednoho ze svých klíčových hráčů (Petra Bohačíka) a bude hrát těžký zápas. Většinou, když týmu chybí hráč, je to příležitost pro další hráče, aby se ukázali a přesně to se stalo dneska. Od začátku zápasu nám chyběla energie. Neustále jsem se při  time-outech snažil najít v hráčích nějakou energii, ale nedařilo se nám to. Ostrava hrála dobře, trefila spoustu trojek. V prvním poločase jsme dostali do hry hráče, jako jsou Smith a Bratčenkov, kterým jsme nechali příliš prostoru, kterého využili k lehkým střelám. Tím získali sebejistotu a tým se díky tomu rozjel. Proto z toho byl tak těžký zápas. Třetí čtvrtina byla nahoru dolů. My jsme vedli, Ostrava vedla, pak stále dokola. Na konci rozhodlo, že jsme byli schopni ubránit několik útoků.  Byl to vyrovnaný zápas. Velmi dobře jsme zahráli akci po time-outu, díky které jsme vyrovnali. Pak Ostrava nedokázala vystřelit a my jsme byli schopni rychle zaútočit, získat faul a rozhodnout. Ale chci pogratulovat Ostravě za to, jakým způsobem bojovala a hrála celý zápas."

Vojtěch Bratčenkov (hráč NH Ostrava):
"Taky gratuluji Pardubicím k výhře. Myslím si, že to byl nejlepší zápas, který jsme letos odehráli. Škoda koncovky. I přes týmové chyby, ztráty a ofenzivní doskoky Pardubic jsme byli schopni se držet na kontakt. Bohužel i přesto, že jsme na konci vedli, tak poslední dva útoky rozhodly zápas a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát o něco více než Pardubice, ale takový je basketbal."

Joseph Wall (hráč BK Pardubice):
"Jsme šťastní, že jsme vyhráli. Nedařilo se nám odskočit Ostravě na více bodů, oba týmy se střídaly ve vedení. Hlavní bylo, že jsme neměli energii a díky tomu jsme nedokázali Ostravě utéct. Byla tu výborná atmosféra, super prostředí a byli jsme rádi za podporu."