Upravit stránku
30. 08. 2020

Střelec je vždycky volný


V derby zazářil. K cennému vítězství na palubovce Královských sokolů v poměru 88:75 přispěl křídelník Josef Potoček 22 body, z nichž 16 nasázel v rozhodném druhém poločase!

Pepíno, předchozí přípravná utkání se soupeři z NBL pro nás dopadla neúspěšně. Jak cenná je z tohoto pohledu pro sebevědomí vás, hráčů, výhra v Hradci?
"První vítězství v přípravě je vždy cenné a důležité, i když je potřeba říct, že to nebyl náš nejlepší a nejvydařenější zápas. Pro nás je důležité, že jsme se konečně od něčeho odpíchli a já věřím, že v tom budeme pokračovat dál."

V prvním poločase jsme inkasovali 45 bodů. Co bylo naším hlavním problémem?
"Je pravda, že první půle pro nás rozhodně nebyla úspěšná. Měli jsme problémy v řešení pick-and-rollu a s komunikací, z toho jsme dostali hodně bodů. V tomhle se musíme zlepšovat, protože vždy je důležité začít od dobré obrany, přes to nejede vlak."

Druhá půle, co do počtu inkasovaných bodů, už byla znatelně lepší...
"Bylo znát, že jsme začali lépe komunikovat. Už jsme domácí hráče nenechávali skórovat tak snadno, jako tomu bylo mnohokrát v první půlce."

Pokud jde o útočnou činnost, v Nymburku a v Kolíně jsme se nepřehoupli přes 70 bodů, leč v úterý Svitavám jsme jich nastříleli 87 a v pátek v Hradci 88. Co pozitivního vidíš na naší úočné hře?
"Myslím si, že jsme všichni hladoví skórovat, což je jenom dobře. Důležité ale je i dobře si zorganizovat útok, protože často jsme příliš zbrklí. Věřím, že když toto omezíme, budeme pro každého soupeře velmi nepříjemný tým."

Sám jsi nastřádal 22 bodů, i díky pěti trojkám. Cítil jsi střeleckou pohodu? Nacházeli tě spoluhráči v dobrých pozicích?
"Cítil jsem se stejně jako vždycky. Měl jsem radost, že jsem tím mohl pomoct týmu i povzbudit moje spoluhráče. Já říkám, že střelec je vždycky volný, takže když se na mě někdo podívá, tak jsem volný." (rozesmál se)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti