Upravit stránku
22. 11. 2022

Stále stoprocentní


Nebyla to dechberoucí jízda, která fanoušky zvedala ze sedadel, leč prvotní úkol Beksa splnila. Zvítězila i ve svém čtvrtém utkání v Alpe Adria Cupu a s předstihem si zajistila postup ze základní skupiny.

4. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

BK KVIS Pardubice vs. KK Dubrava Furnir 90:77
(21:18, 21:17, 26:18, 22:24)

V průběhu celého utkání jsme ani jednou neprohrávali, ale navzdory rychlému vedení o 9 bodů jsme si dlouho nedokázali vypracovat dvouciferný náskok. Od začátku jsme sice naprosto dominovali na doskoku (v první půli jsme měli 11 útočných doskoků), ale také jsme se dopouštěli velkého množství míčových ztrát, čehož Furnir využíval ke snadným bodům. Klíčovou pasáží zápasu byl úsek ze závěru třetí čtvrtiny. Ještě v polovině 27. minuty hosté prohrávali jen o 7 bodů, ovšem poté jsme natáhli naši šňůru na 12:4, a když 7,5 minuty před koncem Tomáš Vyoral trojkoval na 74:55, přece jen jsme hráli plně kontrolovanou koncovku.

"Jsem šťastný, že jsme splnili náš první cíl pro tuto sezonu, kterým byl postup ze základní skupiny do další fáze Alpe Adria Cupu," předeslal pardubický trenér Dino Repeša. Jeho další hodnocení už se však nemohlo nést v pozitivním duchu. "Bohužel musím říct, že jsme oproti sobotnímu ligovému zápasu v Opavě (Beksa jej vyhrála 82:75 - pozn. aut.) odvedli tak 30% výkon. Tohle by nám v pátek v Hradci Králové nestačilo..." stočil své myšlenky k blížícímu se ligovému východočeskému derby.

Průběh utkání

Úvodní minuty jsme odehráli velmi koncentrovaně a dostatečně agresivně. V obraně jsme rychle po sobě získali tři míče a vedli jsme 6:0, po 7 minutách až 17:8 - toto bylo na dlouhou dobu naše nejvýraznější vedení. Duje Rada se totiž 7 body v řadě podílel na minimalizaci našeho náskoku (19:18), který se sice po zbytek prvního poločasu neustále pohyboval mezi 2 a 8 body, ovšem chorvatského soupeře se nám nedařilo setřást.

"S naším výkonem určitě nejsme spokojeni," hodnotil první půli Jan Štěrba do mikrofonu BeksaTV. "Sice jsme dostali jen 35 bodů, ale z toho tak 15 bylo po našich hloupých ztrátách," poukázal na vysoké číslo v kolonce míčových ztrát: za úvodních 16 minut jsme jich napáchali hrozivých 9! "Sami jsme si přidělávali problémy. To platilo i pro obranu, kde jsme někdy úplně zaspali."

Po přestávce nám stačily 3 minuty, abychom poprvé vedli dvouciferným rozdílem. Mezi 23. a 24. minutou jsme nastřádali 6 bodů v řadě a vypadalo to, že dostáváme utkání pod kontrolu (stav 51:39). Furnir však kontroval šňůrou 1:9 a ještě jednou se dokázal vrátit do těsného bodového kontaktu (26. minuta - 52:48). Až v závěru třetí čtvrtiny jsme definitivně zlomili odpor šestého týmu chorvatské ligy. Úsek od 26. do 30. minuty jsme ovládli poměrem 16:5, ve čtvrté čtvrtině pak rozdíl několikrát narostl až na maximálních 19 bodů (33. minuta - 74:55, 35. minuta - 76:57, 38. minuta - 88:69).

"Náš horší výkon byl možná částečně zapříčiněn tím, že jsme měli jediný trénink na přípravu, ale to rozhodně není alibi," pokračoval trenér Dino Repeša ve svém hodnocení. "Jedinou lepší pasáž jsme měli asi 3 minuty na konci třetí čtvrtiny, kdy jsme soupeři definitivně bodově odskočili, ale jinak náš výkon nebyl dobrý. Mít 17 ztrát míče je číslo, s jakým nemůžeme hrát a být úspěšní, stejně tak spousta chyb v obranné fázi. Faktorem, který se nakonec ukázal v tomto zápase jako rozhodující, byla individuální hráčská kvalita, ta byla na naší straně a díky ní jsme vyhráli," dodal kouč Beksy.

Plně spokojen nebyl navzdory nakonec přesvědčivému triumfu ani rozehrávač Tomáš Vyoral. "Musím říct, že pro pohled diváka to asi nebyl moc pohledný zápas. Vlastně celou dobu jsme se se soupeřem tahali. Po celé utkání jsme sice vedli, ale dlouho nijak výrazně, hlavně proto, že v naší hře byla spousta ztrát míče, spousta nedorozumění. V prvním poločase jsme soupeři sami naházeli do rukou spoustu míčů, ve druhém poločase jsme se v tom trochu zlepšili a trefili jsme i nějaké střely, díky tomu jsme závěr kontrolovali. Celkově byl rozhodující úsek na přelomu posledních dvou čtvrtin, kdy jsme odskočili do vedení kolem 15 bodů," řekl autor 13 bodů a 5 asistencí.

Zápasové statistiky jsou k dispozici na webu Alpe Adria Cupu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti