Upravit stránku
20. 12. 2020

Sráží nás ztráty


Třetí porážku v řadě museli skousnout pardubičtí basketbalisté. Po neúspěšných zápasech v Ústí n. L. a se Svitavami prohráli i poslední předvánoční duel v Kolíně.

Beksa vedla jen velmi krátce, hned na začátku utkání.

Benjamínek týmu Tomáš Dvořák nejprve proměnil dva trestné hody a záhy přidal trojku (stav 2:5).

V dalším průběhu prvního poločasu jsme však neuhlídali domácího rozehrávače Adama Číže, jenž své otevřené pozice na trojce přetavil ve čtyři přesné zásahy a celkem 20 body položil základ k nakonec přesvědčivému triumfu Geosanu. "Prohráli jsme skoro o 20 bodů. Myslím si, že i přesto, že jsme přijeli v oslabné sestavě, jsme měli šanci zahrát tu lepší zápas," předeslal pivot Kamil Švrdlík, jemuž scházel jediný doskočený míč k ceněnému double-doublu: zapsal 17 bodů + 9 doskoků.

Shodně 17 bodů nastřílel i křídelník Josef Potoček. "První půlka byla z naší strany jakž takž, ale i v ní jsme měli velké problémy se ztrátami míče a s doskokem," poukázal na významné nedostatky v naší hře. "Tohle nás limitovalo celý zápas, řekl bych, že to rozhodlo." Celkový počet ztracených míčů se vyšplhal až na hrozivé číslo 24!!! "Dělali jsme strašně moc chyb, které jsme dělali i v předchozím zápase se Svitavami. Měli jsme moc nevynucených ztrát, kdy soupeři hodíme míč přímo do rukou a on z toho vytěží jednoduché body," navázal Kamil na svého spoluhráče.

"To nás strašně sráží, když ubráníme celý soupeřův útok, ale poté mu zase hodíme míč do rukou... Nemáme takovou sílu, abychom se přes to přenesli a dokázali ten zápas urvat," pokračoval pardubický kapitán. 

Ve druhé půli zářil Filip Novotný, jenž ve třetí čtvrtině 16 body (!) zajistil Kolínu kontrolovaný závěr.

"V obraně jsme řešili všechno špatně. Třeba výpomoci... Říkali jsme si, že Novotnému nemůžeme nechat otevřenou střelu, a on nám dal přes 20 bodů," řekl Pepíno na adresu domácího křídelníka, který trefil 5 trojek a celkem nasázel 25 bodů - k tomu přidal i úctyhodných 6 získaných míčů, aniž sám jediný ztratil!! "V obraně nám to bohužel vůbec neklapalo."

Přitom právě o defenzivní fázi jsme se měli opřít.

Při vynucených absencích Tomáše Vyorala, T. J. Dunanse, Davida Škrance, Jakuba Merešše a Michala Svojanovského nám scházelo rovných 50 bodů! Leč nestalo se, Geosanu jsme jeho útočné snažení nijak zvlášť neztížili. "Myslím si, že bychom každý zápas hráli vyrovnaně, kdybychom soupeřům nenechávali tolik útočných doskoků a neměli tolik ztrát. Stalo se, že Kolín doskočil balón třikrát za sebou a pak skóroval, nebo že jsme získali míč, ale ihned jsme ho ztratili... To se nesmí stávat," dodal Josef Potoček.

Příští zápas Beksa odehraje brzy po vánočních svátcích, 27. prosince se vydá k televizní předehrávce 17. kola k náročnému utkání do Děčína. "Musíme doufat, že se nám uzdraví někteří hráči a že budeme v lepší kondici," věří Kamil Švrdlík.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti