Upravit stránku
17. 06. 2016

Sportovní hry s basketbalem


V tomto týdnu končí již druhý ročník úspěšného projektu Sportovní hry s basketbalem, který BK Pardubice organizuje pro děti z pardubických mateřských škol.

Do projektu se v končícím školním roce 2015/2016 zapojilo sedm mateřských škol! "Celkem s námi sportovalo více než šedesát dětí ve věku od čtyř do šesti let," doplňuje René Peška, PR manažer klubu a koordinátor projektu.

Sportovní hry probíhaly v odpoledních časech ve třech lokalitách - v úterý v ZŠ Studánka, ve čtvrtek v hale Dukla a v pátek v Polabinách - pod vedením kvalifikovaných lektorů. Ti vyzvedávali děti přímo v jednotlivých mateřských školách a po skončení kroužku je buď odvedli zpět, anebo si děti přímo v tělocvičně převzali rodiče.

"Primární důraz je kladen na všeobecný pohybový rozvoj dětí, vždy formou zábavných her a soutěží. Basketbalové činnosti, jako jsou přihrávky, driblink atd., jsou lektory zařazovány jen v části kroužku, coby jakási ochutnávka," přiblížil René Peška náplň sportovních her.

V tomto týdnu byla všem dětem předána symbolická vysvědčení. Děti, které po letních prázdninách půjdou do 1. třídy základní školy, dostaly informace o basketbalových přípravkách, realizovaných mládežnickým klubem BK Synthesia Pardubice (více informací na www.basketpce.cz).

"Jsme nesmírně potěšeni, že Sportovní hry s basketbalem mají velice pozitivní odezvu jak ze strany dětí, které s námi sportují, potažmo jejich rodičů, tak i ze strany vedení mateřských škol. Všem bychom rádi poděkovali za bezproblémovou spolupráci," řekl dále René Peška. "Sportovní hry s basketbalem již mají své pevné místo v aktivitách pardubického klubu, v rámci sloganu Žijeme tu s vámi, a tak projekt bude pochopitelně pokračovat i v příštím školním roce 2016/2017."

Přejeme všem dětem krásné letní prázdniny a těšíme se na viděnou.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti