Upravit stránku
18. 01. 2023

Společně pomůžeme Svítání


Stejně jako všechny předchozí ročníky, i blížící se deváté pokračování projektu Hrajeme spolu za Pardubice bude mít charitativní rozměr. Tentokrát společně pomůžeme Základní škole a Praktické škole Svítání.

Další z již dlouhé řady zcela unikátních večerů, které nezažijete nikde jinde než v Pardubicích, se rychle blíží.

Společný projekt BK KVIS Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice, nazvaný příznačně Hrajeme spolu za Pardubice, napíše své deváté pokračování v sobotu 28. ledna 2023 - již tradičně od 16:30 v pardubické enteria areně. V úvodní části velice pestrého programu se můžete těšit na koncert Komorní filharmonie Pardubice a skupiny Sto zvířat, pod vedením dirigenta Stanislava Vavřínka, druhou, sportovní část, obstará prestižní basketbalové derby mezi Beksou a Královskými sokoly.

Celá akce má již tradičně charitativní podtext.

V předcházejících osmi ročnících organizátoři věnovali na dobročinné účely celkem bezmála čtvrt milionu korun. V rámci 9. ročníku se rozhodli věnovat výtěžek ze vstupného Základní škole a Praktické skole Svítání.

O škole

Škola SVÍTÁNÍ se snaží od roku 1992, tedy již více než 30 let, vytvářet bezpečný přístav pro děti s hendikepem a jejich rodiny a pomáhá jim snadněji proplouvat vlnami společenských bariér. Díky tomu do života rodin připlouvá péče, láska, inspirace, ale i výzvy a podpora v okamžicích, kdy je nejvíce potřebná.

Kam bude směřovat finanční pomoc?

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ je jednou z mála škol, která díky vlastní svozové dopravě zajišťuje svoz žáků do školy i zpět domů. Díky tomu je jedinečnou školou nejen v našem regionu, ale i v celé České republice. Pro některé žáky však není lehké se do školy dopravit, neboť mají tělesné postižení, které jim znemožňuje pohyb bez pomoci vozíku nebo druhých osob, navíc jsou z odlehlých a těžko dostupných míst. Řešením jsou tři upravené  mikrobusy, kterými jsou děti každodenně sváženy za vzděláváním do školy a odpoledne zpět domů. Díky tomu nejsou odkázáni pouze na domácí výuku, nebo na těžko realizovatelné cestování hromadnou dopravou. Kromě výuky se přímo ve škole mohou účastnit terapií a využívají sociální služby, setkávají se se svými vrstevníky, jsou samostatnější, sebevědomější a lépe se začleňují do společnosti. Neméně důležitá je i skutečnost, že zajištění dopravy umožňuje rodičům dětí chodit do zaměstnání.

"Když jsme se svozovou dopravou začínali, naší vizí bylo, aby projekt měl dlouhodobý dopad na co nejširší skupinu dětí s tělesným postižením. Tím, že se počet žáků a zájem o svoz stále navyšuje, narůstá i potřeba pořídit další vícemístný automobil," uvedla Ivana Švecová, zástupkyně ředitelky školy Svítání. A právě na pořízení dalšího svozového automobilu poputují finanční prostředky od ogranizátorů projektu Hrajeme spolu za Pardubice. "Na svozové autobusy musíme shánět prostředky sami. Proto se těšíme, že díky projektu Hrajeme spolu za Pardubice a dalším finančním darům, brzy pokřtíme nové vozidlo," dodala Ivana Švecová.

Organizátoři věnují ve prospěch školy Svítání výtěžek ze vstupného na 9. ročník projektu. Dále můžete přispět prostřednictvím DMS zpráv ve formátu DMS POMOCSVITANI 90 na číslo 87 777. Srdečně děkujeme všem, kdo pomáháte s námi.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti