Upravit stránku
20. 09. 2023

Společně pomůžeme Rozárce


Stejně jako ve všech předcházejících devíti ročnících, i při jubilejním desátém pokračování projektu Hrajeme spolu za Pardubice, budeme všichni společně pomáhat.

Tentokrát bude naše finanční pomoc - výtěžek ze vstupného - směřovat ve prospěch tříleté holčičky Rozárky z Pardubic, které byla bohužel před několika týdny diagnostikována akutní lymfoblastická leukemie.

Maminka o Rozárce a o průběhu léčby

"Rozárka byla vždy velmi zvídavé a hravé dítě. V týdnu, kdy Rozárku hospitalizovali ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, jsme ještě byli i na výletech, kde se to stále tvářilo, že je vše v pořádku. Sice byla trošku unavenější, ale to jsme přisuzovali počasí. Poté se jí ale začaly tvořit modřiny a petechie, což nás zalarmovalo a vzali jsme ji k lékaři, kde proběhlo vyšetření a krevní obraz. Takhle jsme během jediného dne skončili v nemocnici, kde Rozárka podstupovala různá vyšetření, jako odběr krve, odběr kostní dřeně atd. Záhy nám bohužel byla sdělena hrůzná diagnóza, zvaná akutní lymfoblastická leukemie.

Rozárka nyní podstupuje chemoterapie dle protokolu. Léčba je velmi fyzicky i psychicky náročná. Rozárka denně bere několik léků, včetně lehkých antidepresiv, aby léčbu lépe zvládala. Délka aktivní léčby se odhaduje na půl až tři čtvrtě roku, ale může to být i déle.

Celková léčba se odhaduje na 2 roky, nicméně vše může být jinak, protože nemoc se může kdykoliv vrátit. V takovém případě už by musela podstoupit transplantaci kostní dřeně. Vše záleží na tom, jak bude Rozárka splňovat potřebné množství destiček a krvinek k podání chemoterapie. Také můžeme kdykoliv skončit v nemocnici, například jen kvůli viróze, či zvýšené teplotě, v takovém případě by se musela preventivně podat antibiotika."

O využití finanční pomoci

"Finanční prostředky nám pomohou financovat léky, které Rozárka potřebuje, také pravidelné cesty do nemocnice, nízkobakteriální stravu a rovněž pomohou Rozárce zajistit domov a potřebné zázemí. Předem všem velice děkujeme za pomoc."

Hrajeme spolu za Pardubice X

Desátý ročník projektu Hrajeme spolu za Pardubice se uskuteční v sobotu 21. října 2023 od 17 hodin v pardubické enteria areně. Vstupenky na tuto unikátní akci, v jejíž úvodní, koncertní části zazní filmové melodie v podání Komorní filharmonie Pardubice, sopranistky Veroniky Kaiserové a sboru ReBelcanto a ve druhé části bude na programu basketbalové utkání mezi BK KVIS Pardubice a BC Geosan Kolín, si můžete zakoupit již nyní v síti Ticketportal.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti