08. 03. 2017

Sovy deklasovány

Výborný výkon, jednoznačný průběh i výsledek. Beksa proti houževnatému USK Praha nedopustila žádné komplikace a ač výrazně oslabena, bere více než 30bodovou výhru!

DOHRÁVKA 1. KOLA NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice vs. USK Praha 94:62
(19:9, 13:17, 29:18, 33:18)

Body: Autrey 21, Škranc 16, Wall 14, Půlpán 12, Švrdlík 12, Nečas 10, Kohout 4, Kotas 3, Potoček 2 - Bohačík 18, Feštr 14, Mich. Mareš 12, Sehnal 5, Primorac 5, Madsen 3, Šafarčík 2, Svoboda 2, Štěrba 1

Hráč utkání: Viktor Půlpán
Diváků: 890

Nastoupili jsme bez klíčových křídelníků Dušana Panduly (zranění) a Domineze Burnetta (nemoc), chyběl i dlouhodobě zraněný rozehrávač Josef Příhonský, ovšem ani tyto citelné ztráty nás nezastavily. Ani jednou jsme neprohrávali, ve druhé půli jsme sešlápli plyn a vedli až o 35 bodů! Po týmovém výkonu jsme získali 21. vítězství v letošním ročníku NBL.

"Pardubice ukazují, že jsou nejkonzistentnějším týmem v této lize a jestli s nimi chcete hrát, musíte být opravdu koncentrovaní na každý detail," složil Bekse poklonu kouč poražených Mirsad Alilovič. "Od první do poslední minuty jsme neměli šanci, cítil jsem, že všechno bylo špatně." Domácí trenér Levell Sanders byl spokojen. "Řekl jsem před zápasem svým hráčům, že nechceme prohrát kvůli tomu, kdo hraje a kdo ne, ale chceme vyhrát vyhrát kvůli tomu, co pro to uděláme. Dnes jsme podali dobrý týmový výkon," ocenil svůj tým.

Povedly se nám vstupy do obou poločasů.

V tom úvodním jsme nastříleli prvních 7 bodů zápasu, ještě zkraje 10. minuty jsme pečlivou defenzívou drtili soví útok na pouhých šesti nastřádaných bodech (!) a po koši Kamila Švrdlíka jsme poprvé vedli dvouciferně (17:6). Do konce 13. minuty jsme utekli na 23:9, načež přišla jedina slabší pasáž. Zatímco v první čtvrtině jsme ztratili jediný míč, v té druhé hned 8 (!), z nichž USK vytěžil 9 snadných bodů z brejků a po šňůře 5:17 se 1,5 minuty před půlí dotáhl na rozdíl jediného koše (/28:26).

Ještě do přestávky však stihli přihodit 4 bodíky šestkující Lukáš Kotas a trojkující David Škranc...

... a fantastický vstup do druhé půle definitivně rozhodl o našem, nakonec naprosto suverénním triumfu.

Úsek od 21. do 25. minuty jsme ovládli 12:0 - na přelomu obou poločasů jsme tedy natáhli naši šňůru na 16:0! - a rázem jsme byli vpředu skoro o dvacet (44:26). Na klíčové šňůře se Jobi Wall podílel 7 rychlými body. Obranu USK jsme bez problémů přehrávali, mnohdy nápaditými, okulahodícími kombinacemi: ve třetí čtvrtině jsme vysázeli 29 bodů, ve čtvrté části hry dokonce 33 bodů (!) - ve druhém poločase jsme střílely dvojky s ohromující úspěšností 71,5% (20/28).

Šest. Tolik borců v bíločerveném pardubickém dresu zaznamenalo dvouciferný počet bodů!

Útok vedl s lehkostí sobě vlastní Lamb Autrey, autor 21 bodů (dvojky 5/6, trojky 3/6, trestné hody 2/2), jemuž k double-doublu scházely jen dva doskoky (8 doskoků + 4 asistence). David Škranc vylepšil své střelecké maximum v této sezoně na 16 bodů (z pole 6/10, trestné hody 3/4, navrch 6 doskoků + 3 asistence), Jobi Wall jich přihodil 14 (trojky 2/4). Muž zápasu Viktor Půlpán ukončil duel s bilancí 12 bodů, 5 asistencí, 5 doskoků a 5 (!) získaných míčů, taktéž Kamil Švrdlík nastřádal 12 bodů a téměř neomylný Radek Nečas 10 (z pole 4/5, trestné hody 2/2).

Lídrem poražených byl Jaromír Bohačík s 18 body, z pole však trefil pouze 4 z osmnácti střel (úspěšnost 28,6%), rovnou polovinu svých bodů nasbíral díky šestkám (trestné hody 9/11). Lukáš Feštr zapsal 14 bodů (trojky 2/5), Michal Mareš 12 (trojky 2/3). Jednoho z lídrů sov Alexandera Madsena jsme ustrážili na 3 bodech (z pole 1/6).