Upravit stránku
25. 07. 2022

Známe soupeře v Alpe Adria Cupu


Mezi trojicí týmů Kooperativa NBL, které se v nadcházející sezoně 2022/2023 zapojí do evropského poháru Alpe Adria Cupu, figuruje i pardubický klub. S jakými soupeři se utkáme v základní fázi?

KK Dubrava Furnir Záhřeb - čtvrtfinalista chorvatské ligy.
UNGER Steel Oberwart Gunners - semifinalista rakouské ligy.
A MKS Dabrowa Gornicza - čtrnáctý tým nesmírně kvalitní polské ligy.

Tak znějí jména protivníků Beksy ve skupině A. Základní část rozehrajeme 12. října v Záhřebu.

"Nebude to jednoduchá skupina, i proto, že nás čeká náročné cestování - půjde o tři dlouhé cesty," předeslal pardubický trenér Dino Repeša, jenž stručně okomentoval všechny tři soupeře. "Dubrava je zajímavý, mladý tým. Ne tak zkušený, ale s mnoha mladými hráči z chorvatských reprezentačních výběrů, vedený zkušeným trenérem Šarinem. My sice budeme mít zkušenější tým, ale rozhodně nás s nimi nečekají jednoduché zápasy, vždyť Dubrava loni hrála play-off chorvatské ligy," řekl na adresu chorvatského klubu, jenž v minulém ročníku tamní nejvyšší soutěže nestačil ve čtvrtfinálové sérii na jiný záhřebský klub Cibonu (0 - 2 na zápasy po výsledcích 76:98 a 68:110).

"Oberwart je finalista rakouského poháru. Má velmi dobrý tým s kvalitními domácími hráči, jakými jsou například střelec Jonathan Knessl či pivot Renato Poljak, nedávnou posilou je americký rozehrávač D. J. Hanes, který hrál Kooperativa NBL za Ústí nad Labem," uvedl k druhému soupeři. Oberwart postoupil v uplynulé sezoně do semifinále rakouské ligy, v němž nestačil na nakonec stříbrný Gmunden (0 - 3 na zápasy po výsledcích 81:83, 90:107 a 79:99).

Třetím soupeřem Beksy bude Dabrowa Gornicza. "Možná nejlepší tým naší skupiny," zamyslel se Dino Repeša.

"Jedná se o velice dobrý tým z velmi kvalitní polské ligy. Myslím si, že to bude favorit skupiny A, ale uvidíme." Předcházející sezona se tomuto tradičnímu polskému klubu vůbec nepovedla, až 14. místo (s vysoce zápornou bilancí 10/20 zůstal daleko za pozicemi znamenajícími postup do play-off) znamenalo velké zklamání. "V každém případě nás čekají kvalitní zápasy. Náš cíl je jasný: uděláme maximum, abychom opět postoupili ze základní skupiny do další fáze," doplnil kouč Beksy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti