Upravit stránku
03. 10. 2016

Souboj neporažených


Jen tři týmy si drží po třech odehraných kolech stoprocentní úspěšnost. Dva z nich, mistrovský Nymburk a Beksa, na sebe narazí v televizní předehrávce 4. kola.

4. KOLO KOOPERATIVA NBL:

ČEZ Basketball Nymburk (3/0) vs. BK JIP Pardubice (3/0)
pondělí 3. 10. v 18 hodin, ČT sport

Dva těžké zápasy venku, ve Svitavách a v Kolíně, a neméně náročné domácí utkání s Prostějovem.

Pardubičtí basketbalisté neměli jednoduchý start do základní části Kooperativa NBL, ovšem výsledkově jej zvládli na jedničku. Naposledy uspěli na žhavé kolínské palubovce, přičemž pozitivní byl i návrat uzdraveného Lamba Autreyho, navíc do hry byl již připraven také další rozehrávač Lukáš Kotas.

Stoprocentně úspěšný je podle očekávání i Nymburk. V Jindřichově Hradci, nad Kolínem a v Praze triumfoval vždy naprosto přesvědčivě: ani jednou neinkasoval více než 65 bodů, naopak sám pokaždé vysázel nejméně 100 bodů!!! Pro defenzívu Beksy je tak velkou výzvou zastavit útočnou mašinu úřadujících českých šampiónů.

Střeleckým lídrem našich hostitelů je americký rozehrávač Bryon Allen, jenž ve všech třech předchozích duelech vykazoval konstantní výkonnost, o čemž nejlépe svědčí čísla: 20, 21 a 18 bodů, to vše s 50% trojkami (7/14) a 91% šestkami (10/11). Velmi dobře rozjel sezonu i z loňska dobře známý Howard Sant-Roos, jehož aktuální průměr činí 14 bodů + 4,7 asistence, dvouciferný průměr si drží i křídelník Anthony Meier (12,7 bodu) a Ekene Ibekwe (10,3 bodu). Českou osu tvoří zkušení Vojtěch Hruban (9,3 bodu), navrátilec Pavel Pumprla (5,3), Petr Benda (4,3) a Jiří Welsch (3,0).

Komentář trenéra Levella Sanderse:

„Nymburk má dobrý tým s velice talentovanými hráči. Skóruje hodně bodů z tlaku na soupeře – v obraně vyvíjí velký tlak, což vede ke snadným košům. Chce hrát hodně rychle a to což dělá mnoha týmům problémy. Z strany bude klíčová eliminace míčových ztrát, s čímž jme měli v dosavadním průběhu sezony problémy. Pokud se to bude opakovat, nemáme žádnou šanci. Také bude velmi důležitá naše přechodová fáze z útoku do obrany, protože tak dobrému týmu nemůžeme dát šanci ke snadným košům. Z naší strany bude třeba hrát dostatečně aktivně a agresivně, tak, jak jsme hráli v přípravě i v úvodních zápasech této sezony.“

Nymburk je po třech kolech nejlépe trojkujícím týmem celé ligy, když průměrně trefí rovných 11 trojek s dechberoucí týmovou úspěšností 44%!!! Beksa naopak vládne v doskocích, jichž posbírá téměř 40 na zápas. Jedním z klíčových faktorů budou míčové ztráty. V této statistice se JIP neustále zlepšuje - v prvním duelu ztratil 25 míčů, v druhém 17 a v třetím 14. Bylo by pochopitelně nesmírně pozitivní, kdyby podobná tendence pokračovala.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti