Upravit stránku
11. 11. 2015

Sobota pro Mišku


Koncert a basketbalové utkání na podporu vážně nemocné Míši Hlaváčkové z Dědka u Lázní Bohdaneč se budou konat v sobotu 21. listopadu 2015.

Pardubická rocková skupina Egelet a basketbalový klub BK JIP Pardubice se rozhodly, že šestileté holčičce společně pomohou a přicházejí s projektem Sobota pro Mišku.

Pardubická rocková skupina Egelet, inspirující se hudbou Stinga, The Police nebo také U2 a skladbami britských Jetho Tull, a její hosté - kapela Bratranci Veverkové z Prahy – vystoupí v pardubickém rockovém klubu Ponorka v sobotu 21. listopadu 2015 od 20 hodin. Výtěžek z koncertu, prvního ze série Fragile, bude věnován Mišce Hlaváčkové, která trpí zatím blíže neurčenou nemocí. 

"Cítíme vnitřní potřebu pomoci tam, kde je to potřeba, ale moc jsme nevěděli, jak na to. A sami si při tom neumíme moc říct o peníze, už pokud jde o naše koncerty," říká s úsměvem Martin Prorok, člen pořádající kapely Egelet.

"Po delší úvaze jsme se rozhodli založit novou sérii koncertů, jejíž název Fragile vyjadřuje křehkost zdraví a života vůbec, a zároveň je to název jedné ze zásadních písní Stinga, jehož hudba je pro nás stále nekonečnou inspirací," doplňuje Prorok.

Basketbalový klub Pardubice, jež v letošní sezoně 2015/2016 slaví 60. výročí svého založení, odehraje v sobotu 21. 11. zápas 13. kola základní části Kooperativa NBL proti USK Praha. Pardubičtí hráči nastoupí ve speciálních retro-dresech, navíc samotnému utkání bude předcházet unikátní videomapping s podtitulem Návrat legend na palubovku. Část výtěžku ze vstupného na tuto akci bude věnována Mišce Hlaváčkové.

"Tento projekt nás hřeje z mnoha důvodů. Co je nejdůležitější, alespoň trochu pomůžeme Mišce. Také objevujeme nová přátelství, a vše se týká Pardubic," uvádí Pavel Stara, předseda představenstva BK Pardubice. "Náš klub dlouhodobě vydává značné prostředky na charitu, bereme to jako přirozenou věc. V tomto případě, u Mišky, se vše potkává a my budeme nesmírně potěšeni, když vše dobře dopadne. Budeme v tom pokračovat."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti