Upravit stránku
31. 08. 2016

Smuteční oznámení: zemřel MUDr. Bedřich Petráň


Po dlouhé těžké nemoci, kterou se snažil překonat především pozitivním myšlením a do posledních sil zejména léčením svých pacientů, zemřel  v pátek 26. srpna 2016 ve věku 70 let dlouholetý praktický lékař  a zároveň lékař  mnoha  známých pardubických sportovců MUDr. Bedřich Petráň.

Po dlouhém působení u pardubických prvoligových hokejistů přešel začátkem 90. let  k našim basketbalistům a zůstal jim věrným prakticky až do své smrti.  Kromě úspěšné diagnostiky různých  onemocnění ve funkci praktického lékaře pomáhal léčit řadu vážných úrazů a chronických poúrazových stavů vrcholových sportovců, kteří se do jeho ordinace na Dašické ulici sjížděli prakticky z celé republiky. Dlouhá léta působil i ve funkci lékaře reprezentačního basketbalového družstva mužů a spolupracoval při řešení zdravotních potíží  současných i bývalých basketbalových reprezentantů České republiky.

Opouští nás člen našeho týmu, na kterého jsme se vždy mohli spolehnout. Výjimečná osobnost, která žila svůj život až do konce pro ostatní. Svou obětavostí, smyslem pro humor a schopností napojit se na ostatní nás vždy trpělivě spojoval. Jeho odchod je pro BEKSU velkou ztrátou, ale jeho radostná duše bude s námi ve vzpomínkách žít nadále. Klub vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast.

Poslední rozloučení s oblíbeným pardubickým lékařem proběhne v pátek 2. září  v 9 hodin v obřadní síni pardubického krematoria.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti