06. 01. 2016

Smolná porážka v koncovce

Celý zápas jsme vedli, ve druhém poločase až o 13 bodů, přesto i ve třetím vzájemném utkání uspěla Opava - díky vítězné trojce Jakuba Šiřiny 5 sekund před koncem.

23. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK Opava 67:69
(23:17, 10:14, 19:12, 15:26)

Body: Wall 19 (11 d.), Pandula 17 (7 d., 6 as.), Švrdlík 13 (9 d.), Půlpán 9, Kohout 4, Nečas 3 (9 d.), Kotas 2 - Šiřina 24 (8 as.), Blažek 14, Lyčka 9, Kvapil 9, Gniadek 6, Jurečka 4, Cvek 2, Vlček 1

Hráč utkání: Jakub Šiřina
Diváků: 768

Vedli jsme více než 35 minut, Slezané jen necelé 3 minutky...

Poprvé jsme výrazněji odskočili hned v úvodní pasáži zápasu - díky třem trojkám Jobiho Walla a jeho rychlým 11 bodům jsme po šňůře 10:0 měli k dobru devět bodů (20:11). Měli jsme však jeden velký problém: míčové ztráty, jichž jsme nakupili do konce 17. minuty neuvěřitelných 13 a celkem za první půli 15!!! I díky tomu se Opavští dotáhli na dostřel jediného koše.

Nejvýraznější rozdíl ve skóre byl v polovině třetí čtvrtiny. Dušan Pandula třemi úspěšnými nájezdy a Viktor Půlpán přesnou trefou zpoza tříbodového oblouku posunuli průběžný stav na slibných 46:33! Hostům se však začala dařit střelba z dálky, nakonec se počet jejich úspěšných trojek vyšplhal na číslo 13, a pět minut před koncem utkání srovnali .

I v napínavé koncovce jsme zprvu měli navrch. V 37. minutě Kamil Švrdlík proměnil čtyři trestné hody v řadě a vrátil nám mírný náskok (63:58), jenže Opava kontrovala Šiřinovou trojkou a záhy dokonce pětibodovou akcí: Martin Gniadek vystřelil trojku a ve stejném okamžiku rozhodčí odpískali faul Viktorovi Půlpánovi uvnitř vymezeného území. Gniadkem vystřelený míč propadl obroučkou a Jakub Blažek dvakrát přesně šestkoval - jejich tým tak rázem vedl 64:66!

Na začátku poslední minuty jsme ovšem měli opět blíže k vítězství, postaral se o to svou pátou trojkou Jobi Wall. Závěr však zrežíroval Jakub Šiřina. Kostrbatý útok Slezanů nezakončil pod košem Gniadek, jemuž míč vypadl z rukou, ovšem hosté ho po "trmě-vrmě" dokázali dostat v konci limitu na vystřelení do rohu hřiště volnému Šiřinovi - a ten proměnil, pouhých 5 sekund před koncem zápasu...

Závěrečný pokus Dušana Panduly už vyrovnání nepřinesl.

Ano přes drtivou převahu na doskoku (55 - 30) jsme nedokázali Opavu porazit. Na vině byly především již zmíněné ztráty, jichž jsme spáchali 26, čehož vítězové využili k 19 snadným bodům.

BeksaTV: Tisková konference