Upravit stránku
25. 08. 2020

Slibný poločas nestačil


Solidní start, leč horší závěr. Beksa rozehrála přípravný zápas se Svitavami velmi dobře a vedla až o 14 bodů, ovšem po přestávce už měli bohužel navrch Tuři.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS:

BK JIP Pardubice vs. DEKSTONE Tuři Svitavy 87:94
(21:15, 22:17, 20:31, 24:31)

Body:

Beksa - Vyoral 25 (+5 as.), Slanina 13, Švrdlík 11, Merešš 10 (+9 d.), Kalný 9, Heřman 5, Potoček 4, Svojanovský 4, Hřebík 4, Svoboda 2

Svitavy - Bujnoch 21 (+10 d.), Slezák 19, Novák 15, Marko 11 (+9 as.), Dragoun 8, Welsch 8, Sehnal 8, Křivánek 4

Do utkání nezasáhl zraněný David Škranc, naopak solidní premiéru v dresu Beksy má za sebou Jakub Merešš.

Právě on zakončil vyrovnanou první čtvrtinu úspěšnou střelou z vlastní poloviny hřiště. Zkraje druhé části hry jsme několikrát vedli až o 8 bodů, dvouciferný náskok nám poprvé zajistil v 17. minutě Michal Svoboda, jenž přesně zakončil rychlý protiútok (33:23). Kamil Švrdlík dobrou hrou 1 na 1 v dolním postavení a po něm úspěšně šestkující Vojtěch Kalný záhy natáhli naše vedení na 37:23 - jednalo se o nejvyšší rozdíl ve skóre v celém průběhu zápasu.

Přelom obou poločasů však vyšel mnohem lépe Turům, kteří i díky třem tříbodovým zásahům Pavla Slezáka ovládli tuto pasáž poměrem 9:22 a rázem byli pozadu o jediný koš (24. minuta - 48:45). V náporu pak pokračovali po celou třetí čtvrtinu, v níž nám nasázeli 31 bodů a vyrovnali skóre. Klíčová pasáž se odehrála v závěrečné pětiminutovce. V její polovině Pavel Slezák rychlými 5 body (trojkou a snadným košem z protiútoku) posunul průběžný stav na 74:80, přesně 3 minuty před koncem Václav Bujnoch dvěma trestnými hody posunul svůj tým o 10 bodů dopředu (76:86) a hosté hráli kontrolovanou koncovku.

"První poločas byl z naší strany povedený. Dařily se nám obranné kombinace, dařilo se nám komunikovat a včas dobírat hráče, dobře jsme se vypořádali s tlakem soupeřovy obrany, tím, že jsme si balón rychle pouštěli z ruky a dávali z toho jednoduché koše. Oproti druhé půli jsme také neměli takový problém s návratem do obrany," hodnotil asistent trenéra Adam Konvalinka vydařenou úvodní část. Právě přechodová fáze z útočné na obrannou polovinu nás však po přestávce trápila. "Svitavy hrály strašně rychle a jednoduše, což asi bude jejich obrázek hry po celou sezonu."

Kde viděl asistent kouče Scalabroniho zásadní problém? "Strašně jsme zaspávali v návratu do obrany," odpověděl pohotově.

"I po koši jsme okamžitě, do tří sekund, dostávali koše z protiútoků. Naši hráči zůstávali na útočné polovině a soupeř to trestal. Pak nám taky hodně chyběla komunikace při útočných kombinacích soupeře, po nichž se otevíraly volné pozice pro Pavla Slezáka a Vaška Bujnocha," zmínil Adam Konvalinka dvě hlavní ofenzivní zbraně Turů: tato dvojice dohromady nastřádala 7 trojek a rovných 40 bodů! "Zůstávali neustále volní, bez tlaku, a to se pak těžko brání..."

Navzdory porážce, jíž zapříčinil krajně nepovedený druhý poločas (ztratili jsme jej 44:62), trenéři viděli v naší hře i pozitiva. "Všichni dostali svoji šanci, každý hráč odehrál aspoň 9-10 minut. Myslím, že například Vojta Kalný předvedl pár hezkých okamžiků, i když furt je na čem pracovat," upozornil pardubický asistent na osmnáctiletého pivota: člen tréninkové skupiny ERA Golden Talents zapsal 9 bodů a 2 doskoky. "Svůj první zápas odehrál Kuba Merešš. Řekl bych, že předvedl slušné věci, od kterých se můžeme odrazit dál," doplnil Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti