Upravit stránku
17. 04. 2018

"Šli jsme si za svým cílem"


Čtvrtý zápas zajímavé čtvrtfinálové série mezi Beksou a Ústím n. L., v němž jsme po výhře 91:89 srovnali sérii na 2-2, jsme hodnotili s kapitánem Radkem Nečasem.

Čtvrtý zápas se hodně odlišoval od předchozích tří utkání série, oboustranně padlo nezvykle mnoho bodů. Jak jsi přímo na hřišti vnímal tuhle zásadní změnu?
"Faktem je, že když jsem se podíval v průběhu druhé čtvrtiny na tabuli, kde bylo skóre kolem čtyřiceti bodů, napadlo mě, že nedělní poločas byl 30:32 a že je to tentokrát hodně útočné. V daný moment mi nepřipadalo, že tak špatně bráníme, ale nakonec jsme do poločasu dostali 51 bodů, což je hodně. Chtěli jsme naši obranu zlepšit oproti nedělnímu zápasu, což se nám nepodařilo, ale naštěstí se nám dařilo na útočné polovině: párkrát jsme byli schopni do 3 sekund po inkasovaném koši sami úspěšně zakončit na druhé straně hřiště, takže jsme se furt drželi v kontaktu."

Bylo pro nás, pro naše sebevědomí, hodně důležité, že jsme to v útoku konečně "odšpuntovali"? Přijde mi, že když se nám daří útočně, i v defenzivní fázi jsme rázem agresivnější...
"Taktika Ústí je jasná: v obraně riskují, vesměs nás všechny nechávají volné - nás pivoty i některé hráče na perimetru. Když máme střelecké pozice a nevezmeme je, tak je těžké hrát pod koš, kde to hodně ucpávají. Tentokrát se výborně rozehrál Brandon, který nás držel po celou dobu, včetně závěru zápasu, kdy trefili hodně důležité střely i Jackson a Jirka."

Od rána jsem vnímal na celém týmu velké odhodlání znovu srovnat sérii, nicméně jak psychicky náročné bylo nastupovat k venkovnímu utkání za nepříznivého stavu 1-2?
"Bylo to 2-1 na zápasy a tím, že se série hraje na 4 vítězné zápasy, to není žádná velká ztráta, neměli jsme nůž na krku. Do zápasu jsme hned od začátku šli s velkou energií, šli jsme si za svým cílem, i když ve druhém poločase to s námi nevypadalo dobře, když jsme nabrali ztrátu 10 bodů. Ale nevzdali jsme to, bojovali jsme dál, obranu za obranou, útok za útokem jsme to stáhli a nakonec jsme překlopili skóre na naši stranu."

Ve čtvrté čtvrtině jsme prohrávali až o 8 bodů, ale šňůrou 0:10 jsme se dostali dopředu. Našel bys nějaké momentum, které zápas rozhodlo v náš prospěch?
"Takhle vyloženě si nevzpomínám na nějaký konkrétní moment, na hřišti se toho stane hrozně moc. Každopádně to bylo o tom, vždycky ubránit jeden samostatný útok soupeře a v našem útoku, kde se dařilo Brandonovi, jsme chtěli dostat balón právě do jeho rukou. Snažili jsme se, aby Brandon měl volnou střelu, nebo aby mohl najet a najít někoho volného."

V poslední minutě jsme vedli o 7 bodů, ale závěr jsme si výrazně zkomplikovali. Je to pro nás zdvižený prst do dalšího průběhu série, že musíme hrát s maximální koncentrací až do úplného konce?
"Já si myslím, že z naší strany nešlo o ztrátu koncentrace, roli hrálo víc aspektů. Hlavní samozřejmě bylo, že oni už neměli co ztratit, tak chodili agresivně do zdvojení, k tomu se míč dvakrát smolně odrazil od našich nohou. Těch posledních 7 sekund jsme ale opravdu nezvládli, Standa Votroubek střílel volnou trojku, ale naštěstí nedal."

Zápas 5 je na programu ve čtvrtek a my máme příležitost jít poprvé v sérii do vedení. Věříš ve skvělou diváckou kulisu?
"Já doufám, že naši fanoušci přijdou minimálně ve stejném počtu jako na začátku série a budou stejně hlasití, jako naposledy. Budeme rádi, když i v konkurenci hokejového národního týmu, který zrovna bude hrát v Pardubicích, nás fanoušci přijdou povzbudit v co nejvyšším počtu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti