Upravit stránku
10. 12. 2016

Šli jsme tomu naproti!


Na tiskové konferenci hodnotili zápas BK Pardubice vs. Nymburk trenéři Ronen Ginzburg s Tomášem Bartoškem a hráči Jiří Welsch a Radkem Nečasem.

Tisková konference

Ronen Ginzburg (trenér ČEZ Basketball Nymburk):
"Gratuluji Pardubicím, byla tu skvělá atmosféra. Myslím si, že dnes vyhrál tým, který byl víc připravený a víc chtěl. Pardubice byly agresivní jak v obraně, tak i v útoku. Na konci zápasu se stává, že jsou chyby na obou stranách, dotáhli jsme a nakonec jsme málem šli přes ně. Nemůžeme vyhrávat pořád, přeci jen je to dlouhá sezóna, máme před sebou další důležité zápasy, jako třeba příští úterý."

 

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"V první řadě bych chtěl poděkovat všem hráčům a divákům, protože tu dnes byla skvělá atmosféra. Jsme moc rádi za výhru. V průběhu prvního poločasu jsme získali mírný náskok, dařila se nám střelba za 3. body a udrželi jsme se v plusu. V druhém poločase Nymburk utahoval šrouby, začal hrát agresivněji, bod po bodu se přibližoval. Hrozně důležité bylo, že když se dostal do vedení o 1 bod, tak jsme hned dokázali odpovědět. Co se týče koncovky, dá se říct, že se k nám možná přiklonilo štěstí, že jsme to chtěli a šli jsme tomu naproti v průběhu celého zápasu."

 

Jiří Welsch (hráč ČEZ Basketball Nymburk):
"Chci pogratulovat domácímu týmu, vyhráli zápas, který si zasloužili vyhrát, ukazovali to v drtivé většině zápasu. Měli jsme šanci zápas otočit, ale asi by to nebylo fér, kdybychom utekli takovýmto způsobem hrobníkovy z lopaty, jak se říká. Není to pro mě takové překvapení, už jsme si o takový výsledek říkali, když jsme málem prohráli v Kolíně, minulý týden jsme hráli nepřesvědčivý zápas s USK. Dneska se stalo, to co se stalo, poprvé jsme v sezóně prohráli. Většina týmů v české lize proti nám nastupuje a myslí si, že nás nemůžou porazit, Pardubice jsou výjimkou, jsou jeden z mála týmů, který věří, že nás mohou porazit a proto jsou taky proti nám často úspěšní, ať už hrají dobře, nebo dokonce vyhrávají. Určitě je to lekce pro nás, že žádný zápas není jednoduchý. Kdybych měl vzpomenout trenéra Kemzuru, ten říkával: Nothing is easy, until you make it look easy. Všichni si myslí, že příjdeme na hřiště a vyhrajeme jednoduše, ale pokud nebudeme koncentrovaní a nebudume chtít v každém zápase vyhrát, tak jako v Lize mistrů a nebo v jakékoli jiné soutěži, tak porážka na nás může přijít kdykoliv. Ale je před námi ještě dlouhá sezóna, je dost těžké zůstat celou sezónu neporaženi a pokud se to mělo stát, tak jsme rád , že se to stalo dneska a ne jiný důležitý zápas, třeba v některém z těch, co nás ještě teď čekají. Myslím si, že hodně z nich bude proti Pardubicím..."

 

Radek Nečas (hráč BK JIP Pardubice):
"Jsme rádi, že jsme dnešní zápas zvládli. Už od začátku jsme věděli, že Nymburk je neskutečně silný v rychlých protiútocích, ale myslím, že dneska jsme se toho vyvarovali, dali minimum bodů z rychlého protiútoku. Druhá věc, což je neskutečně důležité, je, že jsme nepustili Nymburk do dvouciferného vedení. Kdykoliv měli nějaký náznak úprku, tak Dominez nebo Lamb dali trojku, takže jsme se drželi a konec byl hlavně o štěstí: oni nedali 2 šestky, my je dali a dovedli jsme zápas k výhře."

BeksaTV: Tisková konference

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti