Upravit stránku
17. 01. 2023

Slavia vs. Beksa


Poslední venkovní utkání v základní části Kooperativa NBL odehrají pardubičtí basketbalisté v hlavním městě. Na palubovce pražské Slavie budou usilovat o své jedenácté vítězství.

19. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

SK Slavia Praha (5/13) vs. BK KVIS Pardubice (10/8)
středa 18. 1. v 18:30 | hala Slavie Eden

Své poslední zápasy oba týmy úspěšně zvládly.

Beksa dominovala ve své hale nad posíleným Olomouckem od začátku do konce a triumfovala zcela jasně o 38 bodů, Slavia přetlačila v prodloužení Kolín 90:88 (nejvíce bodů Slavie: Bruner 15, Dworsky 15, Rožánek 12, Páleník 12, R. Pumprla 11, P. Pumprla 10, Jelínek 9...). "Forma Slavie se v posledních zápasech zlepšila," uvedl trenér Dino Repeša. "Doma odehrála po Novém roce dva vyrovnané zápasy, které rozhodlo až prodloužení: prohrála s Děčínem a získala cennou výhru nad Kolínem," poukázal kouč Beksy na skutečnost, že dva předchozí domácí zápasy Slavie byly nesmírně dramatické a jak s Děčínem, tak s Kolínem dospěly až do prodloužení. "S oběma velice kvalitními týmy odehrála vyrovnané zápasy a stejné to určitě bude i proti nám," míní Dino Repeša.

Jeho slova potvrdil i křídelník Josef Potoček. "Slavia už ukázala, že umí překvapit. Skoro každý tým dokáže potrápit, naposledy porazila Kolín, nás v prvním vzájemném utkání také trápila až do konce. Je to velmi nebezpečný tým, takže musíme hrát naprosto koncentrovaně," nabádá Pepíno k zodpovědnému přístupu.

Osovými muži nováčka NBL jsou rozehrávači Adam Dworsky (průměry 12,2 bodu + 4,6 asistence) s Robertem Rožánkem (10,9 bodu + 3,7 asistence), křídelníci Martin Kheil (12,2 bodu, trojky 33/3% - 28/84), Juraj Páleník (8,6 bodu, trojky 37,2% - 35/94), Pavel Pumprla (7,9 bodu) a Radek Pumprla (7,5 bodu), a podkošoví hráči David Jelínek (10,6 bodu) a Dontae Bruner (9,7).

"V prvním vzájemném utkání v Pardubicích (vyhráli jsme 93:90 - pozn. aut.) soupeř ukázal výbornou střeleckou formu. Eliminace tříbodové střelby Kheila, Brunera nebo Páleníka bude jedním z klíčových faktorů, dalším bude kontrola doskoku," řekl dále Dino Repeša. "Z našeho pohledu bude velmi důležité, jestli se nám vrátí do hry hráči, kteří mají zdravotní problémy. Nebude to jednoduchý zápas, ale doufám, že budeme připraveni v co největším počtu, abychom mohli hrát v širší rotaci, pak budeme mít dobrou šanci zvítězit," doplnil trenér, jemuž v minulém kole scházel nejen rekonvalescent Adam Lukeš, ale vinou zranění i ústřední rozehrávač Tomáš Vyoral, zdravotní problémy trápí i některé další hráče.

Navzdory tomu Beksa v minulém kole získala jubilejní, desáté vítězství v letošním ročníku NBL, přičemž potěšil nejen konečný výsledek, ale i předvedená hra. "V Praze bude důležitá naše agresivita, hlavně na obranné polovině hřiště, protože od obrany všechno začíná," zdůraznil Josef Potoček. "Věřím, že když začneme se stejnou energií a se stejným soustředěním, jako v sobotu proti Olomoucku, přinese to ovoce v podobě výsledku, jaký si přejeme," dodal Pepíno.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti