14. 09. 2019

Slask nás utrojkoval

V pátek to vyšlo, v sobotu nikoliv. Druhý zápas se Slaskem Wroclav skončil pro Beksu porážkou o 15 bodů, navíc se zranil křídelník Ozren Pavlovič.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS:

Slask Wroclav vs. BK JIP Pardubice 83:68
(25:20, 25:19, 26:15, 7:14)

Nastoupili jsme ve stejné sestavě jako v pátek, tedy bez Tomáše Vyorala, Michala Svobody a Ondřeje Kohouta.

Rotace se bohužel ještě zúžila krátce po přestávce, neboť křídelník Ozren Pavlovič si zkraje třetí čtvrtiny poranil kotník.

Během zápasu jsme vedli pouze jedinkrát - díky koši s faulem Davida Škrance hned v úvodu 2:3.

Záhy jsme inkasovali několik trojek, ale díky solidní ofenzivní produkci jsme se stále drželi v kontaktu.

Ještě v polovině druhé čtvrtiny jsme byli pozadu o jediný koš (30:27), jenže poté se domácí i díky dvěma trojkám a šňůře 8:0 poprvé odpoutali na dvouciferný rozdíl, aby minutu před pauzou - po dalších dvou přesných zásazích zpoza tříbodového oblouku (v první půli nám vysázeli celkem 9 trojek ze sedmnácti pokusů, kdežto my jsme byli úspěšní pouze třikrát) - byli vpředu až o 14 bodů (49:35). "Opět nás trápily ztráty: dvouciferný počet (10) je za poločas příliš mnoho. Domácí hráči se navíc trefovali z dálky, podobně jako včera my, a právě tyto dva aspekty činily rozdíl ve skóre, jinak byl první poločas vyrovnaný," podotkl asistent trenéra Adam Konvalinka.

Zápas se definitivně zlomil na startu třetí čtvrtiny.

Slask přidal v rychlém sledu další dvě trojky, v úseku od 21. do 24. minuty natáhl svou šňůru na 14:4 a rozdíl se velmi rychle přehoupl přes dvacetibodovou hranici (64:43). To už byl bohužel mimo hru Ozren Pavlovič, jenž si poranil kotník. I v dalším průběhu nás trápily nevynucené ztráty, navíc jsme soupeři dovolili až příliš mnoho útočných doskoků (10), a tak na rozdíl od pátečního duelu, který jsme otočili z patnáctibodové ztráty, jsme tentokrát na další obrat nemohli pomýšlet. "V druhé půli bohužel pokračovaly naše laciné ztráty, navíc nám chyběla kvalita v útoku - částečně to mohlo být způsobeno i zúženou rotací. Na únavu se nikdo nechce vymlouvat, ale svoji roli to zřejmě hrálo," hodnotil duel Adam Konvalinka.

"Paradoxně jsme vyhráli čtvrtou čtvrtinu, v níž jsme dostali jen 7 bodů, ale v útoku to bylo z naší strany ve druhém poločase velké trápení." Na čem bude třeba v následující fázi přípravného období pracovat? "Chybí nám vyrovnanost výkonů. Podaří se nám první poločas a v druhém vypadneme z tempa, nebo naopak do utkání vlažně vstoupíme a po přestávce lítáme po hřišti... S tím se musíme popasovat," doplnil asistent kouče Kena Scalabroniho.

Příští zápas odehrajeme v pátek 20. září, kdy ve Sportovní hale Dašická vyzve polský tým MSK Dabrowa Górnicza (18 hodin).