Upravit stránku
22. 09. 2021

Skvělý způsob, jak zahájit sezonu


Utkání 2. kola Kooperativa NBL mezi Beksou a Děčínem (97:73) hodnotili trenéři Dino Repeša s Tomášem Greplem a hráči Dantez Walton, Phil Henry, Michal Svoboda a Matěj Svoboda.

Ohlasy po utkání

Dino Repeša (trenér domácích):
"Gratuluji mým hráčům k vítězství a stejně bych chtěl poděkovat i divákům, kterých přišlo hodně - pro nás to bylo velmi důležité. Děkuji tedy fan klubu i všem ostatním fanouškům. První zápas sezony pro nás byl těžký. Děčínu chyběl velmi důležitý hráč Tomáš Pomikálek, my jsme zase ve druhé čtvrtině ztratili Petra Šafarčíka. Speciálně v první čtvrtině tlak na míč a celkově naše obrana nebyla na levelu, jaký bychom chtěli a jak pracujeme na trénincích, ale v druhém poločase se to zlepšilo a díky tomu jsme hráli jednodušší poslední čtvrtinu. Důvod, proč jsem velmi šťastný, je našich 27 asistencí. Měli jsme spoustu extra pasů, spolupráce v útoku nám fungovala."

Dantez Walton (hráč domácích):
"S výkonem, který jsme předvedli, můžeme být spokojeni. Byl to velmi fyzický zápas, v němž jsme měli nějaké problémy, ale dokázali jsme se s nimi vypořádat. Mezi klíčové faktory, které rozhodly o našem vítězství, bych zařadil naši fyzičnost a to, že jsme zvítězili na doskoku, právě na něj jsme se hodně připravovali a soustředili. Pro mě osobně to byl skvělý zápas, atmosféra byla ještě lepší než jsem čekal. Už se těším na další utkání."

Phil Henry (hráč domácích):
"Byl to dobrý zápas. Skvělý způsob, jak zahájit sezonu, navíc když  jsme hráli doma, před našimi fanoušky. Cítili jsme z nich spoustu energie, za což jim moc děkujeme. Klíčovým faktorem byla intenzita, s jakou jsme hráli. Na naše poměry a oproti tomu, jakou hru po nás chce trenér Repeša, jsme začali pomalu, ale v druhé polovině jsme konečně ukázali naši pravou tvář, to, jak intenzivně a agresivně umíme hrát. Chtěl bych se ještě zmínit o fanoušcích. Kvůli covidu přišlo hodně sportovních týmů o své fanoušky, takže jsem cítil, jak moc hladoví a nervózní byli všichni hráči a vlastně i fanoušci. Bylo jich tu hodně a měli spoustu energie, což vlastně dávalo energii i nám, hráčům, a pohánělo nás to k lepšímu výkonu. Pro mě osobně to byl povedený zápas. Jako nováček to hodně dlužím svému týmu. Spoluhráči se mnou hodně komunikují, pomáhají mi s tím, abych se přizpůsobil týmu i novému prostředí, a proto bych rád řekl, že tahle výhra patří celému týmu a všem fanouškům."

Michal Svoboda (hráč domácích):
"Pro nás se jednalo o první zápas sezony a na začátku jsme se trochu rozehrávali. Utkání bylo vyrovnanější, než jsme chtěli, ale v druhém poločase jsme nasadili vyšší tempo a rozhodli jsme jej v náš prospěch. Myslím si, že jsme dobře využívali toho, že Děčín v obraně přebíral, takže naši pivoti hráli pod košem proti jejich menším hráčům, z čehož jsme si vytvářeli dobré šance ke skórování. Rád bych ještě řekl, že jsme moc rádi, že konečně mohli být v hale fanoušci. Opravdu bylo super, že když se na hřišti něco stalo, měli jsme zpětnou vazbu hned na hřišti."

Tomáš Grepl (trenér hostů):
"Odehráli jsme velmi dobře první čtvrtinu, Pardubice v ní dokonce vyrovnávaly až v poslední vteřině. V druhé čtvrtině jsme se částečně drželi, ale Tomáš Vyoral a Phil Henry slepenými trojkami zařídili Pardubicím odskočení, takže domácí v poločase vedli o 12 bodů. S tímhle deficitem jsme věděli, že bude těžké něco dělat, nicméně pořád jsme se drželi na dostřel. Nedokázali jsme se ale dostat pod rozdíl 10 bodů a na konci Pardubice prokázaly svoji velkou kvalitu. My můžeme být spokojeni s částí zápasu, ale v tuhle chvíli Pardubice jsou lepší tým a zaslouženě vyhrály."

Matěj Svoboda (hráč hostů):
"Těžko se mi to hodnotí, protože pro nás je to druhá prohra v řadě. Věděli jsme, že nejsme favority, ale přesto si myslím, že zápas mohl dopadnout jinak. Nebudu nic řikat k soupeři, Pardubice mají dobré družstvo a dneska byly lepší. My se prostě musíme zavřít v hale a začít pracovat na naší hře. Chybí nám tvář v útoku i v obraně, děláme spoustu chyby, spoustu momentů, kdy zazmatkujeme a žákovskými chybami se hrozně srážíme dolů. V druhém poločase nám trošku odešly síly, měli jsme menší rotaci, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Musíme se z toho oklepat a jít dál."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti