12. 03. 2016

Skvělý výkon a výhra v Prostějově

Kvalitním a hlavně konstantním výkonem Beksa dokráčela k důležitému vítězství v Prostějově. Na palubovce Orlů jsme zvítězili po téměř dvou letech.

38. KOLO KOOPERATIVA NBL:

Ariete Prostějov vs. BK JIP Pardubice 69:79
(21:18, 13:20, 16:21, 19:20)

Body: Palyza 18, Roseboro 12, Marko 11, Tomanec 11, Slezák 7, Kouřil 4, Šteffel 4, Norwa 2 - Autrey 20 (+8 d., 7 as.), Švrdlík 18, Nečas 14, Pandula 10, Wall 10, Kotas 5, Škranc 2

Začátek nám vyšel skvěle, i díky dvěma přesným trojkám (Kotas, Autrey) jsme vedli ve 4. minutě již 2:10! Po celý první poločas jsme však pod naším košem prohrávali souboje o odražené míče - poměr útočných doskoků po 20ti minutách hry byl neuvěřitelných 12-2 (!!!) a kvůli tomu prostějovští hráči měli k dispozici o 11 střeleckých pokusů z pole více.

Navzdory velkým problémům na doskoku jsme šli na přestávku se čtyřmi body k dobru, hlavně díky šňůře 1:9 z poloviny druhé čtvrtiny. A také díky úspěšným trojkám, jejichž poměr byl 0 - 4.

O první přesnou trefu Orlů zpoza tříbodového oblouku se postaral Pavel Slezák až na konci 24. minuty, kdy srovnával na 45:45. V závěru třetí čtvrtiny se odehrála klíčová pasáž zápasu - na začátku 29. minuty ještě platil nejtěsnější stav 50:51, ovšem tuto část utkání jsme zakončili osmibodovou šňůrou a vedli jsme o 9 bodů.

Stejný odstup jsme drželi i 7 minut před koncem (stav 54:63) a přesně v polovině závěrečné čtvrtiny David Škranc pohodlně zpod koše, po báječné kombinaci tří hráčů, zvyšoval dokonce na dvouciferných 59:69!

Tři minuty před koncem Kamil Švrdlík získal míč, předribloval hřiště a smečí posunul skóre na 63:73, a když pak minutu před koncem po dalším zisku zarážel z protiútoku i Lamb Autrey (65:77), definitivně jsme si pojistili cenné vítězství - první na Hané od května 2014! Po základní části máme s Orly aktivní bilanci v podobě tří výher a jediné porážky.

Ohlasy po utkání:

Zbyněk Choleva (trenér Ariete Prostějov):
"Myslím si, že jsme se snažili, oproti předešlým zápasům bylo citelné zlepšení hlavně v obraně. Co nám ale stále chybí, je střelba. Nevím, jestli nás moc svazuje, že na to myslíme, že musíme dát, a střela pak není. Pardubice měly pět "dvouciferů", my jenom dva bodově aktivnější hráče. Ale nebylo to úplně zlé, myslím, že jsme zápas prohráli na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, kdy jsme to chtěli víc otevřít, padly nám dvě trojky a počítali jsme s tím, že obrana se více otevře a my se dostaneme k pick-and-rollu nebo nájezdu. Bohužel jsme se k tomu neodvážili. Mrzí mě, že jsme více a aktivněji nehráli do koše, respekt byl zbytečný. V závěru chci poděkovat divákům za návštěvu, dnes byla díky oběma fandícím táborům skvělá atmosféra. Tím bych chtěl diváky pozvat na další domácí utkání, příští sobotu se Svitavami."

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"Podařil se nám vstup do zápasu, kdy jsme rychle vedli 10:2. Pak domácí skvělým útočným doskokem a nesmírnou bojovností se vrátili do zápasu. Ve druhé čtvrtině se nám podařilo dát dvě trojky a další body, kdy jsme to otočili na svou stranu a to nám dodalo sebevědomí. Pomohlo nám, že domácí nedávali, protože to je jejich silná zbraň. Sice bojovali, doskakovali, ale nedávali jednoduché střely, což nás neustále drželo v plusu. Ve třetí čtvrtině měli úsek, kdy se vzepjali, dali dvě trojky, ale naši zkušení hráči Radek Nečas a Kamil Švrdlík nás podrželi jak v obraně, tak v útoku. Jsem hrdý na náš tým, jak to kluci zvládli, protože kvůli zraněním hrajeme v úzké rotaci, v podstatě v šesti hráčích."