16. 03. 2018

Skvělý výkon a důležitá výhra

Velmi důležitý zápas Beksa zvládla! Poprvé v letošním ročníku Kooperativa NBL porazila děčínské Válečníky a díky tomu se jim v tabulce vzdálila o další bod.

5. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 79:63
(23:21, 11:14, 21:13, 24:15)

Body: Švrdlík 19 (+9 d.), Kent 17, Půlpán 13 (+5 as.), Spearman 12, Pandula 8 (+9 d.), Kohout 8, Welsch 2, Nečas 0 (+10 d. +7 as.) - Šiška 14, Pomikálek 14, Ježek 8, P. Houška 6, Krakovič 6, Halada 5, Feštr 4, Grunt 2, Bažant 2, J. Houška 2

Hráč utkání: Kamil Švrdlík
Diváků: 979

Do nesmírně důležitého utkání jsme šli nejen bez dlouhodobě zraněného Davida Škrance, ale bohužel i bez Scotta Martina, jenž si na jednom z předzápasových tréninků poranil kotník. Utkání bylo vyrovnané až do závěru 3. čtvrtiny, ovšem pak jsme rychlou šňůrou 14:0 odskočili do rozhodujícího trháku a v závěru se rozdíl vyšplhal nad 20bodovou hranici. "Vyzvedl bych hlavně naši velmi dobrou obranu, jak individuální, tak týmovou," říkal po cenné výhře trenér Tomáš Bartošek.

Do první čtvrtiny jsme nakupili neuvěřitelných 9 míčových ztrát (!), a tak bylo s podivem, že jsme ji dokázali vyhrát o 2 body. Mírně vpředu jsme byli hlavně díky vydařenému úseku od 7. do 10. minuty, kdy jsme šňůrou 12:4 (Jackson Kent 8 bodů) otočili průběžný stav z 11:15 na 23:19. Ve druhé čtvrtině Děčín rozhodil náš útočný rytmus zónovou obranou a v této části jsme zaznamenali pouhých 11 bodů, když jsme proměnili jen 3 ze čtrnácti střel z pole!

"V první půli jsme hráli dobře v obraně, ale bohužel jsme dělali spoustu chyb v útoku. Měli jsme hlavně hodně ztrát, které jsem začal dělat já," ohlédl se za úvodní dvacetiminutovkou kapitán Radek Nečas. "Věděli jsme, co je potřeba zlepšit do druhé půle. Věřili jsme, že když budeme dál dobře bránit a trefíme něco z dálky, nebo dáme jednoduché koše, tak si vytvoříme náskok, což se naštěstí podařilo."

Přetahovaná pokračovala až do závěru třetí čtvrtiny, ale na přelomu posledních dvou částí jsme Děčínu ukázali záda.

Pasáž od 30. do 34. minuty jsme ovládli 14:0!

Hned na startu čtvrté čtvrtiny Viktor Půlpán nabil Kamilovi Švrdlíkovi na druhý alley-oop, vzápětí Viktor Půlpán sám dvakrát skóroval a poprvé jsme vedli dvouciferně (59:48). Náš nápor nezastavil ani děčínský time-out. Naopak, trojkující Dušan Pandula s Jacksonem Kentem vytáhli rozdíl až na 75:54 a hráli jsme kontrolovanou koncovku. "Obrana nám fungovala od začátku zápasu, jsem velmi rád, že jsme z ní postupem času vytěžili i rychlý přechod dopředu. To jsou přesně body, které potřebujeme, které týmu dodávají hodně energie. Ještě jednou ale vyzvedávám naši velmi dobrou obranu, individuální i týmovou," hodnotil duel trenér Bartošek.

Zatímco poražení měli pouze dva dvouciferné střelce v Ondřeji Šiškovi (14 bodů, střelba z pole 6/11, trestné hody 1/6) a Tomáši Pomikálkovi (14 bodů, z pole 5/9, trestné hody 3/4), vítězové se mohli spolehnout na produkci čtyř dvouciferných střelců. Top-skórerem utkání byl Kamil Švrdlík, jemuž scházel jediný doskok k double-doublu (19 bodů + 9 doskoků, z toho 6 v útoku, z pole 7/10, trestné hody 5/8). Jackson Kent přispěl k výhře 17 body (trojky 3/4), Viktor Půlpán přidal ke 13 bodům i 5 asistencí a 5 zisků, Brandon Spearman skóroval 12 bodů.