04. 11. 2017

Skvělý poločas, pak jen 20 za 20

Téměř tři čtvrtiny Beksa hrála s Nymburkem vyrovnanou - a parádní partii! Pak však vystoupil do světel ramp hostující trojkař Kendrick Ray a dovedl svůj tým k vítězství.

7. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. ČEZ Basketball Nymburk 73:95
(28:30, 25:23, 10:19, 10:23)

Body: Pandula 13, Kent 12 (+7 as.), Půlpán 11, Kohout 10, Potoček 8, Nečas 7 (+7 d.+4 as.), Welsch 4, Švrdlík 4, Martin 4 - Ray 24, Peterka 17, Lawrence 11 (+5 as.), Hruban 9, Bohačík 8, Diggs 7, Barac 6, Vyoral 5 (+8 d.+6 as.), Benda 4, Kříž 4

Hráč utkání: Kendrick Ray
Diváků: 1390

První půle, to byla famózní přestřelka. Přehrávali jsme Nymburk jeho vlastní zbraní - nůší bodů z rychlých brejků (17 do půle!) - a diváci se bavili. "První poločas jsme odehráli velmi dobře. Hrálo se rychle, nahoru dolů, rozhodující byly protiútoky," uvedl kouč Levell Sanders. Ve druhém poločase jsme však nastřádali jen 20 bodů, a byť jsme až do 28. minuty drželi vyrovnané skóre (63:63), nakonec jsme neodolali. Vítěznou bránu pro svůj tým odemkl Kendrick Ray: do přestávky jen 4bodový střelec ve druhé půli vysázel rovných 20 bodů, pod patronát si vzal i rozhodující pasáž na přelomu posledních dvou čtvrtin.

Ještě než utkání začalo, velký aplaus sklidil při představování Jiří Welsch, jenž oblékl pardubický dres po 20 letech. "Škoda, že to dopadlo takovým rozdílem, ale Nymburk asi vyhrál zaslouženě, nebudeme si nalhávat, že ne," zhodnotil svůj první zápas po návratu.

Ale popořadě...

V první půli oba týmy pálily dopředu co to šlo - po koši, po doskoku, v každé situaci se snažily co nejrychleji zakončovat. Tomu odpovídal i průběžný stav: body přibývaly na obou stranách neskutečně rychle, a když jsme druhou čtvrtinu odstartovali šňůrou 11:3, odskočili jsme do šestibodového vedení (39:33). Ofenzivní manévry pokračovaly. Ještě nevypršela 18. minuty a Dušan Pandula už skóroval náš 53. bod!!!

"V prvním poločase daly oba týmy do hry mnoho energie, hlavně my," řekl dále Jiří Welsch.

Po přestávce bodová sklizeň ustala, za úvodních 7 minut třetí části hry oba sokové skórovali po 10 bodech.

13 minut před koncem Radek Nečas šestkoval na 63:63, jenže pak nám Nymburk ukázal záda. Do děje utkání výrazně promluvil do té doby nepříliš výrazný křídelník Kendrick Ray. V závěru třetí čtvrtiny vypustil tři přesné tříbodové projektily a dal svému týmu klid. V úvodu poslední čtvrtiny pak Jaromír Bohačík s Martinem Křížem natáhli šňůru hostů až na 0:15 a Nymburk v tomto úseku - velmi rychle, během pouhých pěti minut - rozhodl o nakonec až nečekaně vysokém triumfu.

Zatímco v první půli byl poměr daných trojek 5 - 5, ve druhé 1 - 8!

Střelba z pole: 45% (29/64) - 52% (38/73)
Trojky: 27% (6/22) - 41% (13/31)
Trestné hody: 81% (9/11) - 100% (6/6)

Doskoky: 29 - 42 (z toho útočné 7 - 13)
Body z druhých šancí: 9 - 11

Poměr zisků a ztrát: 7/13 - 9/15
Body po ztrátách: 17 - 12