20. 09. 2019

Skvělý obrat. Vyo 25!

Fantastická premiéra Tomáše Vyorala, jenž nasypal 25 bodů, pomohla Bekse ke svělému obratu a k vítězství nad polským týmem MKS Dabrowa Górnicza.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

BK JIP Pardubice vs. MKS Dabrowa Górnicza 81:77
(16:17, 16:25, 24:22, 25:13)

Neutěšená personální situace Beksy bohužel nebere konce.

Poprvé v přípravě sice nastoupili do utkání rozehrávač Tomáš Vyoral a uzdravený pivot Ondřej Kohout, jenže vinou zdravotních problémů naopak nuceně absentovali rozehrávač Viktor Půlpán s křídelníky Ozrenem Pavlovičem a Davidem Škrancem. Trenér Ken Scalabroni měl tudíž k dispozici pouze osm hráčů, jenže ve druhé čtvrtině se zranil i Michal Svoboda...

Tomáš Vyoral začal při své pardubické premiéře velkolepě: za 5,5 minuty nastřádal i díky dvěma úspěšným tříbodovým pokusům 10 bodů a táhl náš úvodní nápor 14:8 - jednalo se o naše nejvyšší vedení v průběhu zápasu. V následujících více než devíti minutách jsme však přidali pouhé dva koše a po šňůře 5:18 jsme se propadli do sedmibodové ztráty (15. minuta - 19:26). Dvě minuty před přestávkou hosté odskočili do dvouciferného vedení (26:38) a do druhé půle si nesli desetibodový náskok.

Ve třetí čtvrtině rozdíl ve skóre ještě mírně narostl. Vinou omezené rotace někteří hráči museli skousnout netradiční role - v jednu chvíli se například museli porovnat na hřišti tři podkošoví hráči Prokop Slanina, Ondřej Kohout a Kamil Švrdlík. Nedlouho před koncem této části jsme v útoku dvakrát po sobě ztratili míč a Dabrowa Górnicza toho využila k navýšení svého náskoku (47:61). Opakovaně úspěšně trojkující Ondřej Kohout se postaral o snížení na 54:61, ovšem záhy přišla trojková odpověď polského týmu, který se držel vpředu až do 36. minuty. I s třemi pivoty na palubovce (Kamil Švrdlík, Radek Nečas a Prokop Slanina) jsme předvedli velkolepou stíhací jízdu a 3 minuty před koncem dopichující Kamil Švrdlík srovnal na 74:74 (šňůra 27:13)! Do závěrečné minuty se šlo za nerozhodného stavu 75:75, ale 49 sekund před koncem Tomáš Vyoral trojkou otáčel na 78:75, po úspěšné obraně přidal Josef Potoček další trojku a bylo rozhodnuto.

Utkání v Nymburku zrušeno!

Kvůli několika zraněním Beksa zrušila plánované sobotní utkání na palubovce Basketball Nymburk.