Upravit stránku
02. 05. 2022

Skvělá série, ale konec nás mrzí


Už několik dní mají pardubičtí basketbalisté po sezoně. Cesta play-off Kooperativa NBL pro ně bohužel skončila minulý čtvrtek sedmým, neúspěšným čtvrtfinálovým zápasem v Brně.

"Strašná škoda," ohlédl se za rozhodujícím duelem pivot Kamil Švrdlík.

"Vyhrabali jsme se z takové díry ve venkovním zápase (Beksa prohrávala až o 18 bodů - pozn. aut.) a stejně jsme to nezvládli," litoval kapitán Beksy promarněné příležitosti. Celou sérii nakonec rozhodlo domácí prostředí: hostitelé vyhráli ve všech sedmi případech. "Podle toho, že vždycky vyhrál domácí tým, to tak skutečně vypadá. My jsme ale věřili, že aspoň jeden zápas dokážeme v Brně urvat. Bohužel, neurvali..."

K zisku kýženého čtvrtého, postupového bodu Bekse nestačilo ani vedení o 7 bodů šest minut před koncem. "Trošku jsme se tam zadrhli a Brno se znovu dostalo před nás," připomněl Kamil Švrdlík pasáž od 34. do 38. minuty, v níž jsme minuli 7 střeleckých pokusů v řadě a přidali 2 míčové ztráty - domácí hráči natáhli v tomto úseku svoji (klíčovou) šňůru na 12:0. "V koncovce jsme dlouho nebyli schopni skórovat. Některé situace v útoku jsme vyřešili zbrkle."

Brňané v závěru zkontrolovali výhru 83:76 a celou sérii ovládli poměrem 4 - 3 na zápasy.

S ohledem na průběh Utkání 7 a příznivý průběžný stav v polovině závěrečné čtvrtiny bylo velmi těžké přijmout nepříznivé finální skóre. "Samozřejmě..." přitakal Kamil Švrdlík. "Kdyby to byla nějaká splachovačka, tak jsme si mohli říct, že jsme neměli šanci, ale my jsme byli ve hře o postup vlastně do posledních chvil. Je těžké to přijmout."

Nejnapínavější, a z pohledu fanoušků jistě i nejatraktivnější čtvrtfinálová série nabídla parádní sedmidílnou podívanou. "Nezaujaté fanoušky to muselo strašně bavit. První čtyři zápasy se hrály skoro ke stovce," připomněl pardubický pivot na play-off nezvykle vysoké skóre z utkání číslo 1 až 4. "Potom se to trošku zbrzdilo a oba týmy se víc soustředily na obranu, ale myslím si, že celkově to byl pěkný basket, skvělá série. Nás ale samozřejmě moc mrzí, jak to nakonec dopadlo," uzavřel Kamil Švrdlík své ohlédnutí za putováním Beksy letošním play-off Kooperativa NBL.

Co dál? Volno a trénink

Poslední tři dny v minulém týdnu hráči dostali volno, znovu se sešli v hale Dukla v pondělí 2. května.

Jaký program je nyní čeká? "V první polovině května mají někteří hráči volno, aby si po náročném programu posledních týdnů odpočinuli, nejen fyzicky, ale i mentálně," odpověděl asistent trenéra Adam Konvalinka. "Většina starších hráčů odcestuje na dovolenou, aby dobili baterky. Co se týče mladších hráčů, ti začínají pracovat už nyní. Mají individuální posilovací plány, čekají je i individuální basketbalové tréninky."

Od druhé poloviny května už se bude celý tým připravovat společně. "Posilovna a práce na individuálních dovednostech," nastínil Adam Konvalinka, čemu se hráči budou věnovat. "Pro některé kluky půjde i o přípravu na léto, než se zapojí do přípravy s národním týmem, jak s mužským, tak máme i několik mládežnických reprezentantů. Určitě jim přijde vhod, že tři čtyři týdny budou poctivě trénovat a přijedou na srazy národních týmů dobře připraveni," doplnil pardubický asistent.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti