Upravit stránku
16. 12. 2019

Škrljevo vs. Beksa


Beksa absolvuje svůj nejdelší trip v rámci základní fáze Alpe Adria Cupu. V pondělí ráno se vydala na bezmála 800 km dlouhou cestu do chorvatského Škrljeva, zápas je na programu o den později.

5. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU:

Adria Oil Škrljevo (2/2) vs. BK JIP Pardubice (4/0)
úterý 17. 12. v 18 hodin

Pardubičtí basketbalisté neprožili příjemný víkend. V Brně jsme bohužel nedokázali překlenout velké faulové potíže podkošových hráčů a po nepovedené závěrečné pasáži - poslední pětiminutovku jsme ztratili poměrem 4:18 - jsme překvapivě prohráli 75:80. K tomu je třeba přičíst užší rotaci, neboť kromě dlouhodoběji absentujícího pivota Prokopa Slaniny nenastoupí v úterním pohárovém duelu ani týmový lídr Tomáš Vyoral, jehož také trápí zdravotní problémy. 

V Alpe Adria Cupu si zatím držíme stoprocentní úspěšnost. Zvládli jsme všechna čtyři předchozí utkání a jsme suverénně v čele skupiny A. První vzájemný duel se Škrljevem, který se hrál před dvěma týdny, jsme ovládli jednoznačně 88:67, přičemž o více než dvacetibodovém triumfu jsme rozhodli ve třetí čtvrtině, kterou jsme ovládli zcela suverénně 29:13. Našimi top-skórery byli Tomáš Vyoral (26 bodů) s Ozrenem Pavlovičem (20) a Ondřejem Kohoutem (14), v soupeřově týmu se nejvíce prosazovali pivot Arkim Robertson (24) a rozehrávač Jordan Riewer (13).

V národní soutěži se Škrljevu příliš nedaří. Aktuálně figuruje v tabulce Premijer ligy až na předposledním, jedenáctém místě, s vysoce nepříznivou bilancí výher a porážek 2/10. V minulém kole podlehlo druhému Zadaru rozdílem sedmi bodů 72:79 (nejvíce bodů: Mandič 18, Pandurič 16, Robertson 12, Batur 9...). "Mezi naše hlavní cíle pro tento zápas bude patřit rozložení minutáže, protože nás čeká čtvrtý zápas v devíti dnech, k tomu je třeba přičíst náročné cestování do Chorvatska a zpět," předeslal asistent trenéra Adam Konvalinka. "Také bychom se chtěli znovu lépe naladit po nečekané a smutné prohře v Brně, kterou jsme si bohužel zasloužili."

O tom, jaký zápas nás čeká - i s ohledem na první vzájemný duel - má pardubický asistent jasno.

"Bude to zase hodně důrazné a agresivní, což je pro nás jedině dobře, protože v české lize málokdy narazíme na takhle agresivní družstvo. Pro nás to může být jenom plus. Na zápas se těšíme, protože jednak se jedná o zápas evropského poháru, a také většina hráčů vždycky tvrdí, že raději hrají než trénují," doplnil Adam Konvalinka. 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti