10. 12. 2016

Skolili jsme Nymburk!

Fantastický zážitek! Napěchovaná hala Dašická aplaudovala famóznímu triumfu Beksy nad Nymburkem, který utrpěl první porážku v letošním ročníku NBL.

15. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. ČEZ Basketball Nymburk 81:77
(23:18, 18:16, 25:21, 15:22)

Body: Burnett 21, Autrey 17, Škranc 11, Kotas 9, Půlpán 8, Wall 6, Nečas 4, Kohout 4, Švrdlík 1 - Lawrence 18, Meier 10, Benda 8, Welsch 8, Hruban 7, Allen 6, Haas 6, Simpson 4, Peterka 4

Hráč utkání: Dominez Burnett
Diváků: 1350

Beksa byla vpředu 34,5 minuty, Nymburk jen minutu a půl. Když však 2 minuty před koncem Eugene Lawrence úspěšným nájezdem otáčel na 74:75, nebylo nám nejlépe... Jenže: Viktor Půlpán jednou šestkou srovnal a po Peterkou minuté trojce nás poslal dopředu Lamb Autrey. Vojtěch Hruban sice ještě jednou dorovnal skóre, ovšem 10 sekund před koncem Radek Nečas famózní asistencí vyzval k rozuzlení dramatického večera Domineze Burnetta, na což už lídr tabulky nezareagoval.

Na úvodní mírný nymburský náskok (7:8) jsme zareagovali osmibodovou šňůrou a od té chvíle jsme téměř neustále vedli. V první čtvrtině jsme si pomohli skvělými trojkami (3/4), také jsme po nymburských ztrátách (5) skórovali 8 snadných bodů. "Důležité bylo, že jsme dokázali hrát celý zápas agresivně a bez ztrát, po nichž by mohl Nymburk dávat jednoduché koše," podotkl spokojený pardubický kouč Levell Sanders.

Jeho tým se hned v první minutě druhé čtvrtiny dostal až do devítibodového trháku, to když Lamb Autrey a Dominez Burnett úspěšně zakončili rychlé protiútoky (27:18). Hosté poté v následující pasáži natáhli svou šňůru na 5:14 a srovnali (32:32), na čemž se dvěma tříbodovými trefami podílela nová posila Christopher Haas, ale Lukáš Kotas svou třetí trojkou v utkání nastartoval JIP k velmi dobrému prvopoločasovému finiši 9:2.

Klíčová čísla první půle?
Body po ztrátách 13 - 4, z protiútoků 6 - 4.

Shrnuto: nepouštěli jsme Nymburk k jeho hře. Navíc jsme mu nepovolili ani jednou více než 3 koše v řadě.

Hned od začátku druhého poločasu Nymburk ještě vystupňoval svůj obranný tlak a první přesnou střelu z pole zaznamenal až Viktor Půlpán ve 24. minutě - to už byl favorit na kontakt jediného bodu (43:42). V polovině třetí čtvrtiny Anthony Meier dvakrát přesně šestkoval na 46:46, jenže záhy přesně zacílili z perimetru Lamb Autrey a Dominez Burnett - v rozmezí pouchýh 32 sekund! - a znovu jsme získali útočný rytmus.

Mezi 25. a 27. minutou jsme trefili 4 trojky (ještě David Škranc a znovu Lamb Autrey) a o chvíli později Dominez Burnett poprvé posouval rozdíl do dvouciferné hodnoty (61:51). Do čtvrté čtvrtiny jsme šli dokonce s jedenácti body k dobru a stejný odstup mezi oběma soky platil i 8 minut před koncem, kdy Ondřej Kohout zvyšoval na 68:57.

Hrubanova trojka a Welschova defenzivní práce však daly Nymburk nový impuls.

Bryon Allen v 38. minutě z trestné linie otáčel na 72:73 - bylo to poprvé od 4. minuty, kdy měl Nymburk navrch...

Klíčový byl poslední "plnohodnotný" útok Beksy 31 sekund před koncem, po Hrubanově vyrovnání za stavu 77:77. Podél koncové čáry sbíhající Dominez Burnett nepohrdl výzvy od svého kapitána Radka Nečase a rozhodl. Definitivní pojistku na cennou výhru obstaral dvěma šestkami Jobi Wall, jenž 5 sekund před koncem zvýšil rozdíl mimo dosah jednoho koše.

"Před zápasem jsem hráčům říkal, že musíme hrát hodně agresivně. Řekl bych, že jsme předvedli sebevědomý výkon. Každý hráč, který přišel na hřiště, hrál se sebevědomím a to bylo nesmírně důležité," říkal po dvanáctém ligovém vítězství v sezoně kouč Levell Sanders.

Více ohlasů si můžete přehrát v BeksaTV.

Statistiky

Top-skórerem utkání byl Dominez Burnett, jenž za necelých 33 minut vysázel 21 bodů a doskočil 6 míčů (střelba z pole 5/9, trestné hody 10/11). Lamb Autrey zapsal 17 bodů (trojky 2/5), nesmírně cenné byly i jeho 4 zisky! David Škranc se skvělou trojkopalbou (3/4) dostal na 11 bodů, stejnou trojkovou bilancí se blýskl i Lukáš Kotas, jehož zásahy výrazně přispěly ke skvělému startu Beksy. Lídrem poražených byl aktivní Eugene Lawrence, jehož však zradily trestné hody (2/6, 18 bodů + 6 asistencí).