Upravit stránku
30. 08. 2018

Show time


33 bodů za druhý poločas, z toho 25 v průběhu jediné čtvrtiny? Donovan Jackson to zvládl, v hale Interu Bratislava byl ve druhé půli středečního duelu nezastavitelný.

Beksa ztrácela zkraje třetí čtvrtiny až 18 bodů, Donovan Jackson měl nulu v kolonce bodů a trojku v kolonce faulů.

Pak ale přišly jeho velké chvíle. Nejprve trefil těžkou dvojku, pak první trojku, záhy druhou, další a další - a šestým přesným tříbodovým pokusem ve druhé čtvrtině uzavřel svůj střelecký účet v této části hry na úctyhodných 25 bodů! Tohle své galapředstavení přitom vtěsnal do pouhých 8,5 minut!!!

Prožil jsi někdy takovou čtvrtinu jako dnes?
"Jednou ano, na střední škole jsem nastřílel za jednu čtvrtinu 39 bodů (pousmál se)."

V první půli jsi měl problémy s fauly, střelecky ses neprosadil. Co tě po přestávce nastartovalo?
"Všichni jsme věděli, že do druhé půle musíme něco změnit, že musíme být agresivnější, abychom vyhráli. Co se týče mě osobně, říkal jsem si, že musím dát týmu víc - že musím přinést víc energie, nějaký impuls. Chtěl jsem využít svých dovedností skórovat."

Co je klíčové pro to, aby hráč s rychlými fauly a několika minutými střelami zůstával sebevědomý?
"Já můžu mluvit za sebe: v podobných momentech se vůbec nezajímám o fauly a prostě hraju. Vím, že i když netrefím pár střel, ty další můžu proměnit. Jde jen o to, dostat se do správného rytmu."

Jak se cítíš v okamžicích, kdy trefíš první, druhou, třetí trojku? Co ti běží hlavou?
"To je jednoduché: vím, že v podobných momentech můžu být k nezastavení. Můžu dávat, dávat... (smál se)."

Pojďme k týmu. V obou zápasech jsme měli velmi špatné vstupy. Čím si to vysvětluješ?
"Je pravda, že do obou zápasů jsme nevstoupili s potřebnou energií, v tom se musíme zlepšit. Je potřeba, abychom vytvářeli větší tlak na soupeře, ne aby to bylo naopak, že soupeř vytváří tlak na nás a my se kvůli tomou dostáváme do problémů. To je základní předpoklad pro to, abychom v příštích zápasech hráli lépe hned od začátku, a ne až když výrazně prohráváme."

Na druhou stranu, pokaždé jsme se dokázali vrátit do kontaktu. O čem to svědčí?
"O tom, že když jde do tuhého, náš tým nepanikaří a dokáže vystupňovat svůj výkon. Je dobře, že se pod tlakem nerozpadáme. V budoucnu by ale bylo dobré, abychom s podobnou energií a agresivitou hráli hned od začátku utkání."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti