Upravit stránku
26. 04. 2022

Sérii rozhodne Zápas 7


Až do rozhodujícího sedmého utkání dospěla super napínavá čtvrtfinálová série mezi Beksou a Brnem. Pardubičtí basketbalisté totiž v šestém utkání triumfovali o 34 bodů a srovnali zápasový stav na 3-3!

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS 6:

BK Pardubice vs. Basket Brno 93:59
(19:13, 30:22, 28:9, 16:15)

Stav série: 3 - 3

Na začátku jsme minuli čtyři střelecké pokusy z pole v řadě a na konci 3. minuty jsme měli na kontě jediný bodík (1:4). Byla to však jediná, velmi krátká pasáž, kdy mělo navrch Brno. Postupně jsme se na obou polovinách hřiště dostali do tempa, v závěru prvního poločasu jsme odskočili do čtrnáctibodového vedení, a když jsme třetí čtvrtinu ovládli naprosto dominantním způsobem 28:9, o našem triumfu nebylo vůbec žádných pochyb. "Myslím, že jsme se dobře mentálně připravili. Klíčový rozdíl udělala obrana, Brno nám dalo jen 59 bodů," chválil trenér Dino Repeša svůj tým za poctivou defenzívní práci.

Průběh utkání

Začali jsme trojkami 0/7 (za 8 minut), ale ukázali jsme velký hlad na útočném doskoku (7 za první čtvrtinu!), díky čemuž jsme se nepropadli do žádné bodové ztráty. Naopak, od 4. minuty jsme se ani jednou nedívali soupeři na záda. Poprvé jsme se výrazněji bodově vzdálili v polovině druhé čtvrtiny, kdy nám úspěšně najíždějící Tomáš Vyoral a po něm přesně trojkující Anatoliy Shundel poprvé dali dvouciferný náskok (37:26). Naši následnou šňůru 7:0 sice přerušili Puršl s Djuričičem (46:35), jenže první půli uzavřel trojkou s klaksonem Petr Šafarčík a drtivým nástupem do třetí čtvrtiny jsme definitivně zlomili soupeřův odpor. Při chuti byl zejména Dantez Walton, jenž otevřel druhý poločas trojkou a nedlouho po ní předvedl s asistujícím Davidem Pekárkem parádní alle-oop (54:35).

Přelom obou poločasů, pasáž od 20. do 25. minuty, jsme získali poměrem 19:4 - když v 25. minutě Anatoliy Shundel svou třetí trojkou v zápase posunul průběžné skóre již na 65:39, v nabité Sportovní hale Dašická (1163 diváků) nebyl nikdo, kdo by pochyboval o srovnání série na 3 - 3. V závěru ještě rozdíl narostl na maximálních 39 bodů (93:54) a pardubičtí hráči si mohli užít děkovačku zcela zaplněných tribun. "Měli jsme velký hlad po vítězství, víc doskoků," poukázal trenér Dino Repeša na jednu z klíčových statistik (výsledný poměr doskoků byl 54 - 34, z toho útočných 20 - 12, body z druhých šancí 23 - 4!). "To, proč jsme vyhráli o tolik, byla i střelba za 3 body a trestné hody. V obou těchto  statistikách jsme byli lepší než v předchozím utkání," doplnil kouč Beksy.

Jedním z lídrů vítězného týmu byl rozehrávač Petr Šafarčík. "My jsme věděli, že dneska buď vyhrajeme, nebo pro nás skončí sezona. Myslím si, že to šlo vidět na každém z nás, nasazení a vůle po vítězství byla obrovská," předeslal Peca. "Trenér nám o přestávce řekl, že musíme dobře vstoupit do druhé půlky, že když se nám podaří navýšit náskok nad 20 bodů, tak se Brno zlomí, a přesně to se stalo. Jsem hrozně rád, že jsme se vyvarovali hluchých míst, která jsme měli v předcházejících zápasech a vydrželi jsme takhle hrát po celých 40 minut," řekl autor 18 bodů. "Já osobně jsem nechtěl končit před našimi fanoušky prohrou! Takhle jsme si to nastavili v hlavě a od začátku jsme šli za výhrou! Jak se říká, raněné zvíře loví nejlíp, a to jsme dneska předvedli." Před velkým čtvrtkem Peca dodal: "Ještě se nám nechce na dovolenou! Chceme ještě hrát, protože cítíme, že máme na víc než skončit ve čtvrtfinále."

Kompletní statistiky jsou k dispozici na webu nbl.basketball.

Rozhodující sedmý duel se bude hrát ve čtvrtek 28. dubna od 18 hodin v Brně.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti