19. 04. 2022

Série snížena

Takhle ano! Beksa odmítla stát ve čtvrtfinálové sérii s Brnem zády ke zdi a díky zcela zaslouženému vítězství snížila na 1-2 na zápasy. A ve středu pojďte zaplnit Sportovní halu Dašická do posledního místa!

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS 3:

BK Pardubice vs. Basket Brno 97:84
(24:23, 30:23, 18:19, 25:19)

Stav série: 1 - 2

Až na 4 minuty v průběhu první půle, kdy bylo vpředu Brno (nejvíce o 4 body), jsme celý zápas vedli. Hosté měli naposledy bodově mírně navrch ve 12. minutě (26:27), pak jsme šňůrou 7:0 otočili průběžný stav a soupeře už jsme ani jednou nepustili před sebe. Ještě v polovině poslední čtvrtiny jsme sice měli "jen" šestibodový náskok, ale efektní tip-dunk Antonia Vrankoviće a následná trojka Tomáše Vyorala nám daly definitivní jistotu. "Myslím si, že dnešní utkání se muselo líbit. Dokázali jsme si, že poctivou prací to jde, ale musíme zase odmakat celých 40 minut," zdůraznil asistent trenéra Adam Konvalinka.

První poločas, to byla útočná přestřelka ve stejném rytmu, v jakém se hrál sobotní zápas číslo 2: v úvodních dvou čtvrtinách padlo celkem rovných 100 bodů! Naši ofenzívu opět táhlo zejména  rozehrávačské duo Tomáš Vyoral (16)-Petr Šafarčík (10), v brněnském dresu odehráli povedené minuty pivoti Hunter Mickelson (9) s Jakubem Krakovičem (9 bodů za 5,5 minuty). Nutno říci, že hostům citelně scházel rozehrávač Viktor Půlpán, jenž odstoupil krátce po úvodním rozskoku kvůli zranění.

"Věděli jsme, že tenhle zápas musíme zvládnout, protože za stavu 0 - 3 už by bylo hodně těžké celou sérii otáčet. Myslím si, že jsme si za tím šli hned od 1. minuty," chválil playmaker Tomáš Vyoral svůj tým za enormní nasazení, které všichni hráči dávali do hry v každém okamžiku.

Na začátku druhého poločasu jsme minuli prvních 5 střel z pole a úsek mezi 21. a 25. minutou skončil 2:7 (stav 53:56), leč naštěstí jsme včas zabrali a v 29. minutě Anatoliy Shundel trojkoval na 72:62. V polovině závěrečné části přesně trojkující Richard Bálint přitáhl Brno na šestibodový rozdíl (79:73), ale následnou šňůrou 9:3 jsme odmítli jakoukoliv dramatizaci koncovky. "Neřekl bych, že dva zápasy v Brně se nám nepovedly, spíš, když se lámaly, domácí trefili důležité střely, i těžké. Dneska se to otočilo. Tomáš Vyoral neměl otevřené střely, ale on tyhle situace miluje, proměnil je a udržel nás ve hře v sérii, protože otáčet ji ze stavu 0-3 by bylo těžké. Takhle je série krásně otevřená," doplnil Adam Konvalinka své hodnocení.

Do klíčové role se obsadil Tomáš Vyoral. Nejenže byl zápasovým top-skórerem s 28 body, k nimž přidal 7 asistencí i doskoků (užitečnost 34), ale především nás dvěma veledůležitými trojkami mezi 37. a 38. minutou potáhl k rozhodujícímu úprku na 88:76. "Po celý zápas jsme byli o chloupek lepší než Brno: sice jsme se nedokázali utrhnout na větší rozdíl, ale furt jsme vedli. Dvě tři minuty před koncem jsme zvýšili náskok na 12 bodů a tím jsme ho zlomili, to bylo klíčové," okomentoval Vyo rozhodnou pasáž utkání.

Statistiky jsou k dispozici na webu nbl.basketball.

Utkání číslo 4 se odehraje ve Sportovní hale Dašická ve středu 20. dubna od 17:30. Vstupenky jsou k dispozici zde.