22. 04. 2023

Série je srovnána

Odskočit do vedení 2-0 na zápasy se Bekse bohužel nepodařilo. Ústečtí basketbalisté zvládli utkání číslo 2 ve všech směrech mnohem lépe, a tak se série stěhuje na sever Čech za nerozhodného stavu 1-1.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 2:

BK KVIS Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L. 83:96
(17:22, 25:26, 16:26, 25:22)

Stav série: 1 - 1

Téměř celou dobu jsme se SLUNETĚ dívali na záda, vedli jsme jen 51 sekund v průběhu prvního poločasu (nejvíce o 2 body). Jestliže jsme v pátečním vítězném Duelu 1 po nepovedené první půli (inkasovali jsme v ní 49 bodů) přitáhli defenzívní šrouby a po přestávce povolili soupeři nastřádat jen 28 bodů, tentokrát jsme nenašli na ústecké útočné manérvy recept po celých 40 minut: v každé čtvrtině nám hosté nasypali mezi 22 a 26 body! "Problém je v naší obraně, protože play-off zápasy se vyhrávají obranou a my jsme zápas a půl nehráli dobrou obranu," upřímně uvedl rozehrávač Tomáš Vyoral.

SLUNETA se nám definitivně vzdálila ve třetí čtvrtině, kterou ovládla poměrem 26:16 a navýšila svůj náskok na 18 bodů.

Po dvou koších Davida Pekárka mezi 2. a 3. minutou jsme vedli 4:2, v 7. minutě DeMarco Dickerson otáčel průběžný stav na 15:14 a na začátku druhé čtvrtiny Jan Štěrba úspěšně trojkoval na 25:23 - to byly jediné tři momenty, kdy jsme byli bodově před soupeřem. V závěru prvního poločasu nás sice Petr Šafarčík přesnou trojkou a o chvíli později výborným nájezdem přitáhl na rozdíl jediného koše, jenže Jan Maděra ještě stihl tříbodovou odpověď a ve třetí čtvrtině už hosté zcela dominovali. Mohli se opřít o úspěšnou střelbu z dálky (po 3. čtvrtině měli trojky 10/20), k tomu zakončovali s 71% úspěšností z dvoubodové vzdálenosti, i proto, že velice často umně pronikali až pod náš koš. Úsek od 26. do 30. minuty skončil 4:12, naše ztráta narostla na maximálních 18 bodů, a byť jsme v poslední čtvrtině (už bez Petra Šafarčíka, který si bohužel obnovil zranění ruky) ještě jednou dokázali snížit na jednociferný rozdíl (po šňůře 8:0 byl stav 66:74), k výraznější dramatizaci koncovky už nedošlo.

SLUNETA záhy nastřílela rovněž 8 bodů v řadě a bezpečně kontrolovala zisk vyrovnávacího bodu. "Bylo to úplně jiné utkání než v pátek. V prvním poločase jsme zase dostali hrozně moc bodů, ale v tom druhém už jsme to nedokázali zlomit," pokračoval Tomáš Vyoral ve svém hodnocení. "Musíme se z toho poučit, hrát s daleko větším úsilím a takovéto zápasy vyhrávat obranou, kor na domácím hřišti. I v útoku si musíme daleko víc půjčovat balón," dodal Vyo.

Asistent Vanja Miljković, jenž dokoučoval zápas místo vyloučeného trenéra Dina Repeši (po technické a vzápětí diskvalifikující chybě), k utkání řekl: "Nejdříve gratuluji hráčům i trenérovi Ústí k vítězství, dnes si ho zasloužili. My jsme bohužel nebyli schopni zorganizovat si náš útok tak, jak jsme chtěli, nedá se hrát jeden proti pěti. Sice jsme dnes prohráli, ale je to jenom jeden zápas. Stav série je 1-1 a my se teď musíme pokusit vyhrát na ústecké palubovce. Budeme bojovat dál!" Zápasy číslo 3 a 4 se budou hrát v Ústí nad Labem v úterý 25. 4. a ve středu 26. 4.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.