Upravit stránku
24. 04. 2019

Série i sezona končí


Devítibodovou porážkou s Olomouckem, která zároveň znamenala neúspěšný konec čtvrtfinálové série, zakončili basketbalisté Pardubic letošní ročník Kooperativa NBL.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS Č. 4:

BK JIP Pardubice vs. BK Olomoucko 91:100
(25:29, 18:19, 20:32, 28:20)

Konečný stav série: 0 - 4

Rozhodnou pasáží byl úsek mezi 25. a 28. minutou. Na startu třetí čtvrtiny jsme díky trojce Josefa Potočka a dvojce Ondřeje Kohouta smazali prvopoločasovou ztrátu a srovnali na 48:48 a ještě v 25. minutě jsme byli pozadu jen o 4 body (54:58), jenže následující tříminutovku Olomoucko ovládlo šňůrou 2:13 (celkem úsek od stavu 48:48 pak 8:23!) a o zisku rozhodujícího čtvrtého bodu bylo rozhodnuto. "Gratuluji Olomoucku k vítězství a k postupu. Myslím, že do zápasu jsme vstoupili dobře, stejně jako včera. Na začátku jsme dělali, co jsme měli, včetně eliminace útočných doskoků hráčů Olomoucka. Bohužel, ve druhém poločase jsme se přestali soustředit, a i když jsem u nás viděl energii a bojovnost, nestačilo to," posteskl si trenér Levell Sanders.

Průběh utkání

Ani tentokrát se nehrálo podle našich not. Ofenzivní smršť vyhovovala spíše Olomoucku, v jehož středu se "chytlo" hned několik mužů. Začali jsme výtečně, třemi lehkými koši z protiútoků, jenže na našich úvodních 6 bodů zareagoval Jure Pelko rychlými 8 body a hosté nám nakonec v první čtvrtině nasypali 29 bodů!

V bodově nejchudší druhé čtvrtině, v níž se ani jeden tým nedostal přes dvacetibodovou hranici, jsme ani jednou nevedli - byť jsme se dvakrát přitáhli na rozdíl jediného bodu (39:40 a 43:44) - a na záda jsme se Olomoucku bohužel dívali až do konce zápasu. Hnacím motorem vítězů v klíčové pasáži byl Javonte Douglas, jenž ve třetí čtvrtině nastřílel 15 bodů a zásadně se podílel na narůstu rozdílu ve skóre až na 20 bodů (63:83).

Stejně jako v úterním Utkání 3, i ve čtvrtém zápase jsme mocně finišovali, jenže na víc než 7 bodů (po šňůře 16:3 stav 79:86) jsme svoji ztrátu nestáhli. Palyza s Mikuličem znovu zajistili svému týmu dvouciferné vedení a kontrolovanou koncovku. "Jak hodnotit zápas, když jsme vypadli z play-off. Negace, negace, negace... Obdrželi jsme na domácí palubovce 100 bodů a s tímhle play-off zápasy vyhrávat nemůžeme. To, co jsme předváděli v dnešním zápase, jsme předváděli v celém play-off: nedokázali jsme vzdorovat útočným akcím Olomoucka. Oni dávali jeden koš za druhým. Když už se nám podařilo pokrýt jejich nejlepší dva střelce, zvedl se Dunans, Péťa Bohačík odehrál jednu z nejlepších sérií, co jsem v basketu. Olomoucko postoupilo jednoznačně zaslouženě," uznal pardubický kapitán Radek Nečas.

Statistiky na webu České basketbalové federace.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti