Upravit stránku
25. 04. 2016

Semifinále s Nymburkem začíná


Dlouholetého hegemona českých palubovek, ČEZ Basketball Nymburk, vyzvou pardubičtí basketbalisté v semifinálové sérii, která odstartuje ve středu večer.
Beksa jediným přemožitelem mistrů

Nymburk potvrdil i v letošním ročníku Kooperativa NBL svou dominanci. V základní části nastoupil jen k jedné čtvrtině utkání - s každým účastníkem elitní české soutěže se poměřil jednou - a do play-off vstupoval podle očekávání z první pozice, díky vysoce aktivní bilanci 10/1 (úspěšnost 91%). Jedinou porážku na tuzemských palubovkách utrpěl na začátku listopadu... v pardubické Sportovní hale Dašická, kde Beksa triumfovala po skvělém týmovém výkonu 83:78!

Beksa měla hned pět dvouciferných střelců, kteří nastřádali mezi 11 a 14 body: mezi nimi byl i autor 12 bodů Levell Sanders, nyní již kouč pardubického týmu. Kromě něj byli bodovými lídry vítězů Lukáš Kotas (14), Radek Nečas s Dušanem Pandulou (po 12) a Jobi Wall (11). V nymburském dresu se výrazněji prosadili podkošový pilíř Julian Vaughn (18) a křídelník Howard Sant-Roos (16).

Nymburští lídři

V Kooperativa NBL jsou ofenzivními tahouny Nymburku američtí rozehrávači Michael Dixon (15,5 bodu a 3,8 asistence) a Chason Randle (14,4 bodu). Oba dva jsou výtečnými střelci z dálky: první sází trojky s úspěšností 48,4% (30/62), druhý dokonce s famózními 53,6% (37/69)!!!

Nejlepším českým skórerem je reprezentační křídelník Vojtěch Hruban, další skvělý střelec zpoza tříbodového oblouku (úspěšnost 52,4% - 22/42), střádající 11,5 bodu na zápas, čtvrtým dvouciferným střelcem je výtečný atlet Howard Sant-Roos, zapisující průměrně rovných 10 bodů + 4,2 asistence.

Ve čtvrtfinále 3 - 0 s Tury

V 1. kole play-off se nymburští basketbalisté utkali se svitavskými Tury a zcela podle předpokladů postoupili hladce 3 - 0 na zápasy. Svému soupeři pokaždé vysázeli více než 100 bodů, přičemž průměrný rozdíl ve skóre činil přesně 46 bodů (v nymburské hale po výsledcích 102:57 a 107:70, ve Svitavách 113:57).

Výjezd fanoušků na Zápas 1, vstupenky na Zápas 2

Semifinálová série mezi Nymburkem a Pardubicemi odstartuje prvním utkáním již ve středu 27. dubna, úvodní rozskok bude vhozen v 18:30. Pardubický klub vypravuje autobus pro své fanoušky, cena výjezdu (včetně vstupenky) činí 100 Kč, přihlásit se můžete do úterního odpoledne. Více informací naleznete zde.

Druhý duel se bude hrát ve Sportovní hale Dašická až v závěru příštího týdne, v sobotu 7. května (od 18 hodin). Vstupenky si můžete zakoupit již nyní přes internet, odkaz do systému online prodeje zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti