Upravit stránku
11. 02. 2016

Semifinále poháru: Beksa vyzve Kolín


Páteční 20. hodina večerní je časem, kdy pardubičtí basketbalisté vstoupí do finálového turnaje Českého poháru. V cestě do finále jim bude stát Kolín.

SEMIFINÁLE HYUNDAI FINAL 4:

BK JIP Pardubice vs. BC Geosan Kolín
pátek 12. 2. ve 20 hodin, SH Dašická

Pardubičtí basketbalisté budou mít oproti ostatním třem účastníkům finálového turnaje jednu nespornou výhodu: domácí prostředí. "V každém případě je skvělé, že můžeme hrát doma, v naší hale, kde hrajeme rádi, před našimi fanoušky," těší se asistent trenéra Levell Sanders na skvělou kulisu v nepochybně našlapané hale.

Celý rozhovor s Ellem o FINAL 4 si můžete přečíst zde.

Tato výhoda sama o sobě však pochopitelně na nesmírně kvalitní protivníky stačit nebude. Se svým semifinálovým sokem má Beksa v Kooperativa NBL negativní bilanci, když po úvodním přesvědčivém vítězství na soupeřově palubovce 94:76 dvakrát prohrála: doma 60:63 a před několika dny v Kolíně 89:97.

"Věřím, že tahle poslední porážka z Kolína bude pro náš tým znamenat motivací navíc," předeslal trenér Tomáš Bartošek. Pokud jde o herní aspekty, co považuje za klíčové v cestě za postupem do finále? "Myslím si, že rozhodující bude naše agresivní obrana. Nechceme dát soupeři otevřené střelecké pozice. Také bude třeba pokrýt útočný doskok."

Zpoza tříbodového oblouku se umí trefit i ústřední rozehrávač Bojan Bakič (trojky 33,3%), jenž má zásadní vliv na hru svého týmu na útočné polovině hřiště. "Je potřeba hrát koncentrovaně a s maximální intenzitou po celých 40 minut, není možné povolit a dát jim prostor k jednoduchým střelám, protože tím se Kolín může hrozně nakopnout," řekl dále Tomáš Bartošek.

Spolu se svým trenérským kolegou Levellem Sandersem budou postrádat nejen dlouhodobě zraněného Ondřeje Kohouta, ale zřejmě i nemocného Tomáše Šoukala. "Náš tým se může odrazit od kvalitních výkonů v posledních zápasech. Z hráčů cítím ohromnou motivaci dosáhnout co nejlepšího výsledku."

Informace o vstupenkách na všechna utkání Hyundai FINAL 4 naleznete zde.

Informace o doprovodním programu na Hyundai FINAL 4 si přečtěte zde.

Oficiální stránky Hyundai FINAL 4 zde.

Parking u Sportovní haly Dašická

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti