Skvělý úspěch! Pardubičtí basketbalisté proměnili hned svoji premiérovou účast v Alpe Adria Cupu v postup do semifinále, když ve čtvrtfinále vyřadili druhý tým slovenské ligy Levice.

ČTVRTFINÁLE ALPE ADRIA CUPU, ZÁPAS Č. 2:

BK JIP Pardubice vs. Patrioti Levice 78:57
(29:23, 16:12, 11:13, 22:9)

První zápas na Slovensku skončil nerozhodně 81:81, tudíž karty byly rozdány naprosto jasně: vítěz bere postup!

Do naší sestavy se vrátil ústřední rozehrávač Tomáš Vyoral, mimo hru stále zůstali Viktor Půlpán, Ozren Pavlovič a Radek Nečas.

Druhý tým slovenské ligy, v jehož dresu hraje prim pětice slovenských reprezentantů a tři zahraniční akvizice, jsme téměř celé utkání drželi za zády. Patrioti vedli pouze 138 sekund v první čtvrtině, nejvíce o 4 body (4:8), jinak jsme si neustále drželi menší či větší náskok. Rozhodná pasáž přišla mezi 33. a 36. minutou, kdy jsme nasázeli 12 bodů v řadě a odskočili do osmnáctibodového trháku. "Jsem opravdu šťastný za náš tým a za naše fanoušky. Máme náročný program, hodně zraněných hráčů, takže hrajeme v užší rotaci, ale zvládli jsme to," cenil si kouč Ken Scalabroni výhry a postupu do další fáze Alpe Adria Cupu.

V první čtvrtině hosté často úspěšně atakovali náš vnitřní prostor, odkud se opakovaně prosazoval zejména Marko Perovič (12 bodů za čtvrtinu), Levice skórovaly 16 ze svých 23 bodů zpod koše! Ani my jsme však neměli na útočné polovině hřiště žádné problémy s vytvářením dobrých pozic, hodně jsme si také pomohli přesnou střelbou z dálky (trojky 6/9!!).

V 13. minutě trefil první trojku svého týmu Amin Hot a přitáhl svůj tým na dostřel jediného koše (stav 29:26), ještě necelé dvě minuty před přestávkou jsme byli vpředu jen o 6 bodů (39:33). Po time-outu Kena Scalabroniho však rozparáděný Kamil Švrdlík stihl během pouhých 46 sekund tři koše (!), čímž rozdíl ve skóre zdvojnásobil.

Ve třetí čtvrtině se náš náskok neustále pohyboval mezi 7 a 13 body. Přelom závěrečných dvou čtvrtin Patrioti ovládli poměrem 0:7 a vrátili se zpět do hry (32. minuta - 56:50), leč blíž už jsme je nepustili. Tomáš Vyoral trojkou načal a David Škranc taktéž trojkou završil naši klíčovou šňůru 12:0, po níž jsme 4,5 minuty před koncem vedli 68:50 a o našem postupu již nebylo žádných pochyb. "Podali jsme solidní týmový výkon a myslím, že jsme do semifinále postoupili zaslouženě," pochválil Ken Scalabroni svůj tým. "Je to dobrý výsledek nejen pro náš klub, ale pro celý český basketbal. Přesně takovéhle zápasy, které jsou hodně o energii a nasazení, chceme hrát," doplnil vítězný trenér.

Tomáš Vyoral "natočil" další čtyřicítku, neboť odehrál celý zápas bez jediného vystřídání, a byl jedním ze dvou hráčů Beksy, kteří nasbírali ceněný double-double (21 bodů + 11 asistencí!!, trojky 4/10). Tím druhým byl pivot Ondřej Kohout, jenž za 28 odehraných minut stihl nastřádat 17 bodů + 10 doskoků (z toho 4 útočné, trojky 3/4). Kamil Švrdlík zaznamenal 13 ze svých čtrnácti bodů v první půli, čtvrtým dvouciferným střelcem v pardubickém dresu byl David Škranc s 10 body (trojky 2/5). Klíčového muže Patriotů, amerického rozehrávače Chrise Flemmingse, jsme udrželi bodově na suchu (0 bodů, střelba z pole 0/12). Výrazněji se prosadili pouze dva hráči: Marko Perovič (12 ze svých dvaceti bodů nám nasypal hned v první čtvrtině) a Alandis Harris (15).

Kompletní statistiky na webu Alpe Adria Cupu.